XII RoCK Festiwal

Sobota, 20 sierpień 2022 at 18:00

Festiwale

Informacja o cenie

60 zł do nabycia w kasie RCK, amfiteatrze i na stronie kupbilecik.pl

Miejsce wydarzenia

Amfiteatr
ul. Fredry 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na dwunastą edycję RoCK Festiwalu.

20 sierpnia na scenie kołobrzeskiego amfiteatru przy ul. Fredry 1, wystąpią kolejno:

 • Kadamafia
 • Sand Au
 • Jerzyk Krzyżyk
 • Michał Stawiński Oberschlesien
 • VOO VOO

Jerzyk Krzyżyk

Jerzyk Krzyżyk to polski artysta młodego pokolenia, który tworzy muzykę na scenie alternatywnej, z pogranicza rapu, post-punku, elektroniki, kreatywnie zamazując granice między hip-hopem a rockiem. U Krzyżyka słychać brzmienia nawiązujące do Joy Division, czy zespołu Siekiera, legendy polskiego punk rocka i nowej fali około 1980 r. Obrazu całości dopełniają auto tune i trapowe bity. W swoich tekstach opowiada o tym co bliskie, lokalne, codzienne. Bywa nazywany głosem młodego pokolenia, choć sam skromnie temu zaprzecza. Tym, co uderza w jego tekstach, jest szczerość emocjonalna i kontrast między prostym, czasem wulgarnym językiem, a poetycką wrażliwością, z jaką pokazuje swój świat.


Michał Stawiński Oberschlesien

MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN to zespół, który reaktywował się w maju 2019 roku. Formacja ta jest kontynuacją poczynań artystycznych Zespołu Oberschlesien. W 2017 roku zespół, jego ekipa techniczna i management jednogłośnie zdecydowali o zakończeniu współpracy z perkusistą Marcelem R., którego zastąpił Filip Oczkowski, a grupa zmieniła nazwę na NeuOberschlesieN. We wrześniu 2018 roku zespół został zawieszony. W maju 2019 roku nastąpiła jego reaktywacja pod nazwą MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN. MICHAŁ STAWIŃSKI OBERSCHLESIEN to muzyczni prekursorzy zacierania sztucznie powstałych antypatii do Ślązaków. Bezkompromisowe teksty pisane gwarą opowiadają o trudnej historii Śląska, opisywały i opisują otaczającą nas rzeczywistość. Autorem wszystkich tekstów znajdujących się na albumach studyjnych I i II oraz singlach wydanych przez grupę OBERSCHLESIEN i NeuOberschlesien jest Michał Stawiński.

Obecny skład zespołu:

 • Michał Stawiński - wokal
 • Adam Jurczyński - gitara
 • Jacek Krok - gitara
 • Tomasz Jagiełowicz - instrumenty klawiszowe
 • Jakub Ogrodowicz - perkusja
 • Krzysztof Sadowski - bas

VOO VOO

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem łączy rock z jazzem i folkiem. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością. W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew;  Karim Martusewicz – bas, Michał Bryndal – perkusja) oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi. W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z Voo Voo. Na koncercie „Nabroiło się 1986-2021” usłyszymy najważniejsze, specjalnie wybrane utwory z całej muzycznej kariery zespołu Voo Voo.


Sand Au

Zwycięski zespół X Regionalnego Przeglądu zespołów rockowych RoCK Festiwal. Ich muzyka to nostalgiczno-rockowa mieszanka z elementami gothic, metalu i klimatem z lat 80-tych.