lista wydarzeń

Jarmark Bożonarodzeniowy

Piątek, 9 grudzień 2022 - piątek, 23 grudzień 2022

Kołobrzeg Spotkania

W tym roku wspólne świętowanie odbędzie się przed kołobrzeskim Ratuszem w dniach 9-23 grudnia 2022 r.

Wystawcy oferować będą najróżniejsze ozdoby, pamiątki i prezenty, nie zabraknie również przysmaków kulinarnych i grzanego wina. W weekendy na Jarmarku będzie można usłyszeć świąteczne przeboje podczas wspólnego muzykowania.

Szczegóły wydarzenia

Radio Sonore, czyli słuchanie świata

Piątek, 9 grudzień 2022 at 18:00

Spotkania

Radio Sonore, czyli słuchanie świata. Drugie spotkanie wokół nagrań terenowych rozpoczniemy od wysłuchania kompozycji wykonanej przez Adama Frankiewicza na bazie dźwięków Lwowa, Kijowa i Odessy.

Czym jest field recording. Kiedy się narodził. Czym jest ekologia dźwięku i dlaczego warto nagrywać świat.

Szczegóły wydarzenia

Stare Dobre Małżeństwo

Piątek, 9 grudzień 2022 at 19:00

Koncerty

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Szczegóły wydarzenia

Nel i tajemnica Kurokota

Niedziela, 11 grudzień 2022 at 11:00

Poranki Młodego Widza

Nel i trzy łasice o imionach Drapcio, Pyśka i Łasuch to największe rozrabiaki w Mgiełkogrodzie, które mają wyjątkowy talent do znajdowania się w złym miejscu o niewłaściwym czasie.

Pod nieuwagę straży dworskiej, ekipa trafia na przyjęcie, w czasie którego Nel przebiera się za księżniczkę. Poznając tajemnicze kąty zamku niepożądani goście przypadkiem podglądają bezwzględnego dziedzica Tristana, gdy ten za pomocą magicznego eliksiru zamienia przyszłego króla w… kurokota - pół kurczaka, pół kota.

Szczegóły wydarzenia

Na pełny etat

środa, 14 grudzień 2022 at 19:00

Kino DKF

Marie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli.

Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk.

System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany.

Szczegóły wydarzenia

Patryk Jaracz - Czym jest wojna? Rok 2022 w Ukrainie. Za Horyzontem. Cykl Podróżniczy.

Czwartek, 15 grudzień 2022 at 19:00

Spotkania

Wojna to bez wątpienia koszmar, ale nawet ten koszmar nie jest w stanie przyćmić piękna, odwagi i dobra - mówi fotograf Patryk Jaracz, który od początku rosyjskiej inwazji dokumentuje wydarzenia w Ukrainie.

Rozmawiamy z nim o jego pracy na froncie, historiach napotkanych ludzi, a także o tym, czego nie chce fotografować.

Szczegóły wydarzenia

Giełda Staroci i Rozmaitości

Piątek, 16 grudzień 2022 at 9:30 - niedziela, 18 grudzień 2022 at 14:30

Kołobrzeg Spotkania

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera zaprasza na Bożonarodzeniową Giełdę Staroci i rozmaitości w dniach 16-18 grudnia 2022, w godz. 09.30 - 14.30. Hol RCK ul. Solna 1.

W niezwykłym świątecznym klimacie kołobrzescy kolekcjonerzy staroci (i nie tylko) zaprezentują swoje zbiory w gościnnym holu Regionalnego Centrum Kultury.

Szczegóły wydarzenia

Braterstwo w pieśni i tańcu - kolęd

Piątek, 16 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert - "Braterstwo w pieśni i tańcu” w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.

W koncercie wezmą udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, w sumie blisko 50 wykonawców.

Program powstał w oparciu o twórczość literacką narodowego poety ukraińskiego, Tarasa Szewczenki.

Szczegóły wydarzenia

Koncert świąteczny Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej

Sobota, 17 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Jak śpiewa się kolędy na różnych krańcach świata i w różnych kulturach będzie się można przekonać podczas koncertu świątecznego przygotowanego przez Kołobrzeską Orkiestrę Zdrojową.

W sobotę 17 grudnia zabrzmi więc m.in. hawajska "Mele Kalikimaka", ukraińska "Szczedryk", angielska "Jingle Bells", hollywoodzka "Let it Snow", ale również rodzima "Mizerna Cicha" czy związana z Kołobrzegiem pastorałka napisana przez dyrygenta orkiestry Jacka Kujawskiego "Bądźmy dobrzy".

Szczegóły wydarzenia

Świąteczna niespodzianka

Niedziela, 18 grudzień 2022 at 11:00

Poranki Młodego Widza

Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem.

I to nie tylko w Wigilię. Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego.

Szczegóły wydarzenia