lista wydarzeń

Wacław Wantuch. Akt. Obrazy i Rysunki

Sobota, 23 kwiecień 2022 - piątek, 3 czerwiec 2022

Wystawy

Wystawa Akt. Obrazy i Rysunki  to dowód, iż dla Wacława Wantucha krągłości i łuki w kobiecej nagości nadal stanowią obiekt fascynacji i nieustającej inspiracji, zamienianej w pasję do pracy rysunkowej i malarskiej. Nie uciekając od oczywistego kontekstu erotycznego swoich prac, tworzy je tak, aby były gloryfikacją kobiecego ciała, przy którym ciało mężczyzny wydaje się być "ciosane siekierą".

Szczegóły wydarzenia

Alejka Kolekcjonerska

Sobota, 30 kwiecień 2022 - niedziela, 18 wrzesień 2022

Kołobrzeg Spotkania

Kołobrzeski Klub Kolekcjonera serdecznie zaprasza mieszkańców miasta, turystów, gości i kuracjuszy na specjalnie przygotowaną Alejkę Kolekcjonerską - miejsce z przysłowiową duszą, w sercu Kołobrzegu.

To tutaj kołobrzescy kolekcjonerzy prezentują swoje zbiory, wśród których znaleźć można prawdziwe perełki: starą porcelanę, biżuterię, figurki, rzeźby, medale, zegary, monety, oldschoolowe winyle, srebrne naczynia i sztućce. Można podziwiać, poznać nieco historii, porozmawiać z pasjonatami kolekcjonerstwa, ale również nabyć oryginalną pamiątkę, lub upominek dla najbliższych. Alejka Kolekcjonerska stwarza również możliwość dotarcia do cennych rodzinnych pamiątek, które zdarzają się już coraz rzadziej - odnaleziony tego typu przedmiot można przynieść, uzyskać informacje na temat jego wartości, wycenić monety itp.

Szczegóły wydarzenia

Dni Kołobrzegu

Sobota, 21 maj 2022 - poniedziałek, 30 maj 2022

Kołobrzeg Spotkania

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania Dni Kołobrzegu, a szczególnie do wzięcia udziału w przemarszu ulicami miasta 21 maja 2022 r.

Jednocześni informujemy, że w związku z przemarszem wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Start ok. godziny. 11.40

Szczegóły wydarzenia

Boscy

Piątek, 27 maj 2022 at 18:00

Kino RCK

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na film w ramach Kina weekendowego RCK: "Boscy".

Penélope Cruz i Antonio Banderas, ponownie razem na dużym ekranie! Tym razem w błyskotliwej i ostrej jak brzytwa komedii o świecie filmu i wszystkich grzeszkach show-biznesu. Obraz "Boscy" znalazł się w Konkursie Głównym 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji i z miejsca przyciągnął uwagę dystrybutorów z całego globu.

Szczegóły wydarzenia

Pograjki w ramach Dnia Dziecka z RCK - Teatr Fuzja

Niedziela, 29 maj 2022 at 12:00

Teatr

Zapraszamy na wyjątkowe święto teatru i muzyki. Beat-box, rockowe zaklinanie zimy, melancholijne akordeony i skoczne harmonijki. Po prostu Fuzyjna Bomba energii, dźwięków i melodii, które zawsze nuci się po spektaklach. Wszystko przepełnione humorem i pozytywną energią, bo POGRAJKI to zarówno przedstawienie, jak i koncert, w trakcie którego na scenie spotykają się bohaterowie z różnych spektakli Teatru Fuzja.

Szczegóły wydarzenia