Events from Koncerty category

lista wydarzeń

Stare Dobre Małżeństwo

Piątek, 9 grudzień 2022 at 19:00

Koncerty

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

Szczegóły wydarzenia

Braterstwo w pieśni i tańcu - kolęd

Piątek, 16 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert - "Braterstwo w pieśni i tańcu” w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze.

W koncercie wezmą udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze, w sumie blisko 50 wykonawców.

Program powstał w oparciu o twórczość literacką narodowego poety ukraińskiego, Tarasa Szewczenki.

Szczegóły wydarzenia

Koncert świąteczny Kołobrzeskiej Orkiestry Zdrojowej

Sobota, 17 grudzień 2022 at 18:00

Koncerty

Jak śpiewa się kolędy na różnych krańcach świata i w różnych kulturach będzie się można przekonać podczas koncertu świątecznego przygotowanego przez Kołobrzeską Orkiestrę Zdrojową.

W sobotę 17 grudnia zabrzmi więc m.in. hawajska "Mele Kalikimaka", ukraińska "Szczedryk", angielska "Jingle Bells", hollywoodzka "Let it Snow", ale również rodzima "Mizerna Cicha" czy związana z Kołobrzegiem pastorałka napisana przez dyrygenta orkiestry Jacka Kujawskiego "Bądźmy dobrzy".

Szczegóły wydarzenia