Events from Teatr category

lista wydarzeń

Spektakl "Przygody Kubusia" Teatr Lalki "Tęcza"

środa, 17 sierpień 2022 at 17:00

Teatr

Poznajcie Kubusia. Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś "urodził się" w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.

Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

Szczegóły wydarzenia

Spektakl "Witaminowa przygoda" Teatr Promyk

środa, 24 sierpień 2022 at 17:00

Teatr

Zaczyna się od sterty zgubionych walizek, jednak… głównymi postaciami są doskonale znani naszym dzieciom mieszkańcy lasów: dwa zające, wilk, oraz ptaszki. Wieczorami dziadek Skakazjusz czytuje wnuczkowi Kickowi bajki. Jednak z każdą chwilą sprawia mu to coraz większy kłopot, ponieważ zaczyna coraz słabiej widzieć.

Przyczyną kłopotów ze zdrowiem jest brak witamin w słodyczach, będących jedynym pożywieniem naszych nietypowych bohaterów. Ratunkiem w tej sytuacji staje się zdobycie przez małego zajączka dla swojego dziadka marchewki, będącej skarbnicą witamin.

Szczegóły wydarzenia

Kora. Falowanie i spadanie

Piątek, 26 sierpień 2022 at 20:00

Kołobrzeg Teatr

Kora fascynuje. Nawet, kiedy jej już nie ma, zostały evergreeny Maanamu i jej własna legenda. Może zachwycać, może obrażać, ale nikogo nie pozostawia obojętnym. Kora zawsze mówiła to, co myślała i z lubością opowiadała, jak istotną rolę w jej życiu odgrywają sny. Dlatego i my wyśniliśmy nasz teatralny sen o Korze w spektaklu “Kora. Falowanie i spadanie”.

Szczegóły wydarzenia