Zapraszamy w każdą wakacyjną sobotę na koncerty poranne, które odbywają się w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym w Kołobrzegu (ul. Towarowa).
Koncerty realizowane są w klimacie wakacyjnego luzu, publiczności oferujemy leżaki i miejsca na parkowych ławeczkach, jednak wykonawcy zostali dobrani szczególnie starannie.
Program na sierpień:
17 SIERPNIA
- Baltic String Quartet
"Zapach kobiety"
Zapraszamy na koncert kameralny wśród zieleni kołobrzeskiego Parku Koncertów Porannych, w którym wystąpią muzycy z Trójmiasta - Gdański kwartet smyczkowy BALTIC STRING QUARTET tworzony przez absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związanych z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Ich repertuar łączy muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu. Występując w Filharmonii i na licznych festiwalach grali m. in. ze Stingiem, Katie Melua, Michaelem Boltonem, Marylą Rodowicz i Natalią Kukulską. Muzycy Gdańskiego kwartetu smyczkowego, są też pomysłodawcami i organizatorami “Niedzielnych spotkań z muzyką”, które odbywają się cyklicznie w Gdańskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuki. Regularnie organizują też cykl koncertów pod nazwą „Chillout Classic” podczas których widzowie mogą relaksować się przy muzyce leżąc na wygodnych sofach i leżakach. Również w Kołobrzegu będzie okazja do zrelaksowania się na leżakach w pobliżu szemrzącej fontanny m.in. przy takich utworach jak: Over The Rainbow H. Arlena, Obój Gabriela E. Morricone, Moon River H. Manciniego, Summertime i Oh Lady be Good G. Gershwina, Fly me to The Moon B. Howarda, Hey Jude z rep. The Beatles ale także kompozycjach klasycznych Mozarta, Vivaldiego, Dworzaka.
Zapraszamy 17.08.2024 o godz. 11.00 do Parku Koncertów Porannych. Wstęp wolny!
24 SIERPNIA
- Trio smyczkowe Viva la musica
"Od Morricone do Gwiezdnych Wojen"
31 SIERPNIA
- Kobiecy Kwartet Smyczkowy
"Babie Lato z Kobiecym Kwartetem Smyczkowym"
ARCHIWUM
6 LIPCA INAUGURACJA
- Kwartet smyczkowy VIRTUOSO
"Muzyczne podróże przez style i epoki"
Kwartet smyczkowy VIRTUOSO - muzyczne perpetuum mobile zbudowane na bogactwie doświadczeń, długoletniej współpracy, a przede wszystkim tożsamości temperamentów grających w nim muzyków. Celem VIRTUOSO jest dostarczać emocje na najwyższym poziomie artystycznym, nierzadko okraszone dużą dawką humoru. Zdając sobie sprawę, że przeciętność w sztuce jest rzeczą nie do wybaczenia, muzycy nieustanie doskonalą swój warsztat, biorąc udział w kursach mistrzowskich, czy też kontynuując naukę na studiach podyplomowych. W programie pt."Muzyczne podróże przez style i epoki" znajdzie się m.in. V taniec węgierski - J. Brahmsa, Walc Musetty z opery Cyganeria G. Pucciniego czy Habanera z opery Carmen G. Bizeta, ale także Libertango A. Piazzoli, Summertime G. Gershwina, What The wonderful world L. Armstronga oraz inne nie mniej znane i lubiane kompozycje.
13 LIPCA
- Kwartet smyczkowy AQuartet
"W małym kinie"
Kolejna wakacyjna sobota to kolejna okazja do spotkania w Parku Koncertów Porannych, tym razem z muzyką filmową, ale nieodmiennie w wykonaniu kameralnego składu instrumentalnego. Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach - w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa - począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. W roku 2021 zespół wydał płytę "Wszystko Gra" na której zamieścił utwory z kilku recitali z ich dwudziestoletniej działalności. Płyta wzbudziła na tyle duże zainteresowanie wśród słuchaczy iż artyści postanowili pracować nad 2 kolejnymi płytami w tym jedną autorską. Podczas koncertu w pobliżu kołobrzeskiego Bindaża Grabowego będzie okazja do wysłuchania znanych i lubianych, nie miej wartościowych melodii z takich filmów czy musicali jak: "Evita", " Skrzypek na dachu", "Żądło", "Titanic", "Śniadanie u Tiffany’ego", "Pretty Woman". Ne zabraknie również produkcji polskich: "Pan Tadeusz", "Vabank", "Noce i dnie" " Wojna domowa", "Janosik" czy "Czarne chmury" to tylko niektóre propozycje z bogatego zestawu przygotowanych przez Aquartet utworów.
20 LIPCA
- Kwartet Wieniawski
"Cztery pory lata"
Pierwszy miesiąc Porannych Koncertów Kameralnych opiera się głównie na koncertach kwartetów smyczkowych. Zapraszamy na kolejny z nich - utytułowany Kwartet Wieniawski, który powstał w 1996 roku przy Wałbrzyskim Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju. W jego skład wchodzili soliści Filharmonii Sudeckiej: Danuta Organiściuk, Magdalena Wawrzkowicz, Jerzy Birula i założyciel Włodzimierz Żylin. Koncertujący kwartet transmitowano z Dużego Studia Polskiego Radia we Wrocławiu, trzykrotnie wystąpił on na Międzynarodowym Festiwalu im. Henryka Wieniawskiego, koncertował z okazji Millennium miasta Wrocławia, ale również w Paryżu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego (kościół Saint-Julien Le Pauvre, 2000 r.). Wziął również udział w międzynarodowym projekcie "Muzyka pod berłem pruskim " - światowa prapremiera dzieł kameralnych księcia Louisa Ferdynanda Hohenzollerna pod patronatem Jego Królewskiej Wysokości Księcia Georga Friedricha von Preussen. W 2002 zespół był wykonawcą projektu upamiętniającego 120 rocznicę urodzin Zoltana Kodaly w ramach którego prezentował monograficzne koncerty pod tytułem "Bartok i Kodaly" w Warszawie i Krakowie. Obecnie Kwartet Wieniawski występuje w składzie: Danuta Organiściuk - I skrzypce, Misza Tsebriy - II skrzypce, Natalia Lebedeva - altówka i Włodzimierz Żylin - wiolonczela. Na jego repertuar składa się kilkadziesiąt pozycji - dzieł zarówno polskich jak światowych kompozytorów muzyki klasycznej a także rozrywkowej. Istotnym atutem zespołu są własne aranżacje i kompozycje Włodzimierza Żylina. W programie koncertu w Parku Koncertów Porannych w Kołobrzegu usłyszymy m.in. Eine Kleine Nachtmusik" G-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, Lato z "Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego, "Carmen-suite" G Bizeta w opracowaniu na kwartet smyczkowy W. Żylina.
27 LIPCA
- Kwintet naDętych
"Letni powiew klasyki"
Pod dość przewrotną nazwą Kwintet naDętych w ostatnim lipcowym koncercie w ramach Porannych Koncertów Kameralnych wystąpi formacja utalentowanych młodych muzyków specjalizujących się w instrumentach dętych. Na flecie zagra więc Joanna Kowalczyk, na oboju Mateusz Żurawski, na klarnecie Piotr Wybraniec, na waltorni Katarzyna Sułkowska i na fagocie Edyta Moroz. To koncert historyczny pod względem instrumentarium właśnie - do tej pory nie pojawił taki skład w ramach tego cyklu. Jesli chcecie si,ę państwo przekonać jak zabrzmią "dęciaki" w sąsiedztwie parkowej fontanny w naturalnej parkowej scenerii obok Bindaża zapraszamy w ostatnia sobotę lipca o godz. 11.00 do Parku Koncertów Porannych przy ul. Towarowej. W programie m.in. kompozycja Wolfganfa Amadeusza Mozarta - Eine Kleine Nachtmusik, Georgea Gershwina - I got rythm, Georgesa Bizeta - Uwertura i Habanera z opery "Carmen", a także: Denes Agay - 5 easy dances, Normann Hallam " Dance Suite", Malcolm Arnodl - 3 szanty.
3 i 4 SIERPNIA
- Jazz na ulicach
Koncert w ramach XV Festiwalu RCK Pro Jazz
W pierwszy sierpniowy weekend w Kołobrzegu rozgości się XV edycja RCK PRO JAZZ FESTIWALU, dlatego też jazz zajrzy również na Poranne Koncerty Kameralne. A skoro już zajrzy to zostanie tu na całe dwa dni! Wyjątkowo więc, w ten jedyny weekend zapraszamy dwukrotnie: w sobotę 3 sierpnia i w niedzielę 4 sierpnia o godz. 11.00 do Parku Koncertów Porannych przy ul. Towarowej (okolice Bindaża Grabowego). Zapraszamy na koncerty biorących udział w festiwalu zespołów: Red Sky w składzie: Kajetan Sokolnicki - flet/sax, Bartosz Lewandowski - sax, Marek Krause - gitara basowa, Zofia Karandyszowska - perkusja oraz Abstract Emergency w składzie: Dawid Maksim - trąbka, Kamil Hajduk - kontrabas, Kevin Górzyński - perkusja. Wstęp wolny!
10 SIERPNIA
- Kwartet smyczkowy BA-Rock
"Muzyczna podróż dookoła świata
Kolejny koncert w ramach muzycznych poranków przy Bindażu wypełni program kwartetu smyczkowego. Zespół "Ba-rock" został założony w 2006 roku przez Miszę Tsebriy, absolwenta Państwowego Konserwatorium w Odessie, który od 1999 r. jest muzykiem orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie jako prowadzący drugich skrzypiec, solista (m. in. w musicalu "Skrzypek na dachu" odtwarzał tytułową postać Skrzypka). Pozostali członkowie kwartetu również są ważną częścią orkiestry Opery na Zamku. Olga Haritonow, absolwentka Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie, związała się z nią po kilkuletniej pracy jako muzyk orkiestrowy w Korei Południowej. Natalia Lebedeva już na drugim roku studiów w Państwowej Akademii Sztuki w Ułan-Ude pracowała w orkiestrze w Państwowym Teatrze Akademickim Opery i Baletu w Ułan-Ude. Zanim dołączyła do składu orkiestry Opery na Zamku pracowała w Koreańskiej Orkiestrze Symfonicznej w Seulu. Włodzimierz Żylin studiował w Konserwatorium Moskiewskim i Akademii Muzycznej we Lwowie. W 1979 r. został laureatem lll nagrody Międzynarodowego Konkursu im. Łysenki w Kijowie. W latach 1982-1992 był solistą Filharmonii Lwowskiej. Nagrał płytę dla wytwórni "Melodia" (1988r.). Jako kameralista grał u boku swego nauczyciela, światowej sławy wiolonczelisty Mścisława Rostropowicza, ale występował również m.in. z Kremerem, Spiwakowem, Bashmetem, Kotorowiczem, Gutman i Wiłkomirską. Brał udział w licznych tournées za granicą w charakterze koncertmistrza i solisty. Od 2010 r. jest zatrudniony w Operze na Zamku jako muzyk solista wiolonczelista. W swoim repertuarze Ba-Rock ma utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej, filmowej, arie operowe i operetkowe, walce, tanga, romanse rosyjskie i inne – słowem od baroku aż po rock. 10 sierpnia w Kołobrzegu wykonają min. Wenecki galop Johanna Straussa Sr, Walca Barbary z filmu "Noce i dnie" Waldemara Kazaneckiego, Marsz Zaporożski w opracowaniu Jewhena Adamcewycza, Tango Jealosy Jacoba Gade’a, O Sole Mio Ernesto Di Capua, Pod niebem Paryża Huberta Giro z filmu pod tym samym tytułem, Tango Isaaca Albeniza, Chattanooga Choo Choo Harrego Warrena, tradycyjny Mexican Hat Dance. Zespół wystąpi w składzie: Misza Tsebriy I - skrzypce, Olga Haritonow - II skrzypce, Natalia Lebedeva - altówka, Włodzimierz Żylin – wiolonczela. Koncert poprowadzi Dariusz Koronczewski.