Zajęcia manualno - plastyczne

W roku 2022 zajęcia realizowane są w ramach projektu "Kreatywne Warsztaty Artystyczne w RCK". Działanie jest finansowane z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.

W Pracowni na III piętrze odbywają się zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Działają 3 grupy:

  • 7-8 lat (I grupa),
  • 9-11 lat (II grupa),
  • 12-15 lat (III grupa).

W trakcie zabawy ze sztuką dzieci oraz młodzież twórczo spędzają czas, rozwijają wyobraźnię oraz drzemiące w nich talenty. Zajęcia mają na celu uwrażliwić uczestników na piękno otaczającego świata, kreować postawy ekologiczne i rozwijać zdolności manualne. Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dzieci, bo to dzięki niej poznają one swoje emocje i rozwijają wyobraźnię. Dobór tematów został opracowany tak, aby poszerzał wiedzę oraz pobudzał ciekawość świata i umożliwiał odkrywanie swoich talentów.

Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne techniki plastyczne i rękodzielnicze: linoryt, monotypia, decoupage, transfer, mix-media, filc, makrama, masy plastyczne i wiele innych.

Nasi artyści tworzą wspaniałe dzieła sztuki, które mogą być miłym upominkiem dla najbliższych lub pamiątką z zajęć.

Środy i soboty. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. Koszt: 50 zł / spotkanie. Instruktor: Iza Korpa - Jarosz.

Telefon: +48 667 919 978

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.