Spotkanie w cyklu "Za horyzontem" - Bajkał z Izabelą Rutkowską

Czwartek, 22.02.2024 at 19:00

Spotkania

Informacja o cenie

15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

22.02.2024 (czwartek) o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie w cyklu "Za horyzontem".

Tym razem, wraz z podróżniczką i pisarką Izabelą Rutkowską wybierzemy się nad jezioro Bajkał. Koleją Transsyberyjską nad najgłębsze jezioro świata. Bajkał o różnych porach roku.

Są takie hasła, które zawsze rozbudzają wyobraźnię i robią wrażenie. Między innymi jest nim Bajkał - najgłębsze, najstarsze, najbardziej przejrzyste jezioro na świecie. Dla miejscowych święte morze, które według szamańskich wierzeń zamieszkują duchy. Podczas spotkania przejedziemy zamarznięty Bajkał UAZ-em, poznamy jego mieszkańców, odwiedzimy Irkuck i stolicę Buriacji. Dotrzemy tam Koleją Transsyberyjską, przemierzając ogromną Syberię, z krótkimi postojami na dworcach największych miast na najdłuższej trasie kolejowej świata.

Izabela Rutkowska - autorka książki podróżniczej dla dzieci, pt: Niezwykłe podróże Natalki. Na walizkach spędziła kilkanaście lat. Pomieszkiwała w Peru, gdzie śladem Arkadego Fiedlera spłynęła barką po rzece Ukajali, w Turcji gdzie studiując i przemierzając ją autostopem, w Petersburgu pracując jako wolontariuszka, czy w Nowej Zelandii gdzie skoczyła na spadochronie i wygrała bilety na koncert AC/DC. Na wymarzone podróże zarabiała jako pilotka wycieczek, zabierając grupy w różne krańce świata, jak: Syberia, Mongolia, Namibia, Maroko, Jamajka, czy Sri Lanka. Uwielbia opowiadać o swoich podróżach.  Osiadła w rodzinnym Koszalinie, gdzie pracuje w organizacji pozarządowej, organizując czasem jakieś wydarzenia.

Bilety 15 zł (normalny), 13 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) w kasie RCK i na tobilet.pl