Szalona Noc w Adebarze: KASZEL, QUANTUM ACADEMY, JAMAN - na żywo

Sobota, 17.02.2024 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

40 zł (normalny), 20 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Miejsce wydarzenia

Laboratorium Kultury Adebar
Armii Krajowej 12
Kołobrzeg, 78-100

Jeśli nazwy Jaman, Kaszel i Quantum Academy nic Wam jeszcze nie mówią, to jeszcze nie powód aby sobotni wieczór spędzić w domu!

Nazwy innych kapel, w których grają muzycy z powyższych formacji mają już wielu swoich fanów i stają się znane coraz szerszym kręgom słuchaczy: Sneaky Jesus, Ślina, Młyn, Wrocławska Orkiestra Improwizowana. Wszyscy wchodzą w skład "Klubu Szalonych", czyli wrocławskiego kolektywu twórczego i miejsca fermentu artystycznego.

KASZEL powstał gdzieś pomiędzy drugą a czwartą falą koronawirusa. Początkiem historii była infekcja płuc - chorzy byli wszyscy. Kaszel był tak intensywny, że muzycy postanowili go nagrać telefonem, a następnie przetworzyć przez przetworniki gitar z efektami. Powstałe pętle stały się koncepcją na zespół.

KASZEL to psychodeliczne soundscape’y z nagrań terenowych i dźwięków znalezionych w odmętach youtube, ale jest też perkusja i modulary.

Skład zespołu:

  • Filip Zakrzewski (telefon, gitara)
  • Fryderyk Dobak (telefon, gitara)
  • Mikołaj Nowicki (telefon, bass)
  • Michał Wdowikowski (telefon, perkusja, modular)

Muzycy wystąpili już m.in. na Jarocin Festiwal 2022, AvantArt Festival 2023 we Wrocławiu, oraz holenderskim MURF/MURW Festival 2023.

Gdzieś pod baobabem, pomiędzy falafelem a gibonem leży JAMAN. Najlepszy zespół reggae jaki mógł powstać. Gwizdy, upał, palo santo i suchość w ustach. Śpiewamy o prawdziwych przeżyciach jednostek zwanych "Jamanami".

JAMAN gra i śpiewa w składzie:

  • Adam Chmura - Perkusja / Wokal
  • Maksymilian Gwinciński - Klarnet / Wokal
  • Filip Hryniewicz - Gitara / Wokal
  • Beniamin Łasiewicki - Bas / Wokal

QUANTUM ACADEMY to efekt niezwykłego wysypu grzybów, jaki miał miejsce na Dolnym Śląsku w 2022 roku. Ściółka została pokryta owocnikami tysięcy różnych gatunków. Niektórzy wrocławianie sami też zamienili się w grzyby. Metamorfoza była tak nieoczekiwana, że musieli jakoś ją wyrazić, aby poukładać sobie to w głowach. Tak narodził się MYKO - ROCK z miliardletnią tradycją sięgającą głębokich korzeni wchodzących z nami w mikoryzę. Quantum Academy = Grzyby. Ale to nie koniec tej historii. Skończyła to się jesień, a my Quantum Academy jechało dalej. Zainspirowani śmiercią Mirosława Hermaszewskiego myko-muzycy przybrali kolejną formę - Polski Program Kosmiczny. Oficjalnie odlecieli w przestrzeń międzyplanetarną, odcinając się od grzybowej przeszłości.