Koncert promujący album "IMPRESSIONS"

Piątek, 2.02.2024 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

45 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Zapraszamy na koncert promujący niezwykły album, który narodził się dzięki współpracy Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze” (organizowanego od 23 lat przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta) z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.

Festiwalowa publiczność dwukrotnie miała okazję doświadczać mistycznego wręcz spotkania z impresjami muzycznymi Kuby Marciniaka inspirowanymi dziełami mistrzów francuskiego impresjonizmu, takich jak Ravel, Debussy czy Roussel w atmosferze kołobrzeskiej świątyni. Swoistą pamiątką ale również mobilnym nośnikiem niesamowitej dawki emocji i wzruszeń muzycznych stał się debiutancki album małżeństwa utalentowanych muzyków - Gosi Marciniak i Kuby Marciniaka wydany w 2023 r. na którym zarejestrowano wspomniane kompozycje Kuby. Artyści tworzą duet, będący wyjątkowym połączeniem saksofonów z wibrafonem i innymi instrumentami perkusyjnymi. Ich muzyka wykracza poza ramy gatunkowe, czerpiąc z muzyki poważnej, jazzowej, jak również ludowej. Muzyka duetu zabiera słuchacza w nieoczywistą podróż, w której kolejne impresje malują barwny i niepowtarzalny pejzaż dźwiękowy. Dodatkowo na scenie sali widowiskowej RCK będzie on wzbogacony tańcem w choreografii Zofii Grażyńskiej, wykonywanym przez solistkę zespołu Teatru Muzycznego w Poznaniu Paulę Goerlich- Kośnicką. W kołobrzeskim koncercie promującym album wystąpią: Gosia Marciniak - wibrafon, instrumenty perkusyjne, Kuba Marciniak - saksofony, klarnet basowy, kompozycje, Paula Goerlich - Kośnicka – taniec w choreografii Zofii Grażyńskiej.

O wykonawcach…

Gosia Marciniak - perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała również na Universität der Künste w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition we Włoszech. Odnajduje się w wielu stylistykach - od muzyki dawnej po współczesną, improwizowaną. Jest perkusistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współpracuje na stałe z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.

Kuba Marciniak - saksofonista jazzowy, multiinstrumentalista, kompozytor, absolwent Jazz Institut Berlin i Akademii Muzycznej we Wrocławiu, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracował z artystami, takimi jak Piotr Wojtasik, Włodek Pawlik czy Leszek Możdżer. Wraz z Weezdob Collective zdobył wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, na Jazzie nad Odrą czy na Jazz Fruit w Pradze.

Paula Goerlich - Kośnicka - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu, debiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu w spektaklu Dziadek do Orzechów. Zdobyła wyróżnienie na VIII Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym za choreografię Sad, a także nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym za choreografię Under Control.Od 2016 roku związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, w 2018 roku została solistką zespołu tanecznego.

  • 2 LUTEGO 2024 r., godz. 19.00,
  • sala widowiskowa RCK
  • KONCERT PROMUJĄCY ALBUM "IMPRESSIONS"

WYKONAWCY:

  • GOSIA MARCINIAK - WIBRAFON, INSTRUMENTY PERKUSYJNE
  • KUBA MARCINIAK – SAKSOFONY, KLARNET BASOWY, KOMPOZYCJE
  • PAULA GOERLICH - KOŚNICKA - TANIEC

Bilety na koncert w cenie 45 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy) do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej 1 i na tobilet.pl.