Kobiety z Kórnika - teksty J. Zamoyskiej i W. Szymborskiej czyta Włodzimierz Press

Czwartek, 30.11.2023 at 19:00

Spotkania

Informacja o cenie

10 zł

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Przed nami wyjątkowe spotkanie w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, Fundację Zakłady Kórnickie i Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta. Już 30 listopada do Kołobrzegu zawita cykl wydarzeń pt. "Kobiety z Kórnika" poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci).

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy czytają teksty obu patronek roku 2023 – w bibliotekach w całej Polsce. Spotkaniom towarzyszy wystawa "Kobiety z Kórnika" przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek 30 listopada o godz. 19:00 w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta (ul. Solna 1). Fragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy Włodzimierz Press. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Gosia Marciniak (wibrafon, instrumenty perkusyjne) i Kuba Marciniak (saksofon).

Do tej pory projekt "Kobiety z Kórnika" odbył się już między innymi w Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Bydgoszczy i Koninie. Wydarzenie planowane jest jeszcze między innymi we Wrocławiu i Kielcach.

"Kobiety z Kórnika" to kolejny już projekt, który Teatr Muzyczny w Poznaniu współprowadzi z Fundacją Zakłady Kórnickie. Od kilku lat wspólnie realizowane są Salony Poezji Anny Dymnej. Co miesiąc zapraszani są najlepsi aktorzy teatralni i filmowi, którzy czytają poezję uznanych autorów. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku.

KOBIETY Z KÓRNIKA - TEKSTY J. ZAMOYSKIEJ I W. SZYMBORSKIEJ CZYTA WŁODZIMIERZ PRESS. OPRAWA MUZYCZNA: MAŁGORZATA MARCINIAK, KUBA MARCINIAK

  • 30 LISTOPADA 2023, GODZ. 19:00
  • SALA WIDOWISKOWA RCK
  • Bilety na wydarzenie w cenie 10 złotych dostępne są na stronie internetowej Teatru: https://bit.ly/kobiety-z-kornika, a także w kasie RCK (ul. Solna 1) i na tobilet.pl.