Poranki Młodego Widza

Niedziela, 1.10.2023

Teatr

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Bilety: 18 PLN (normalny), 14 PLN (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na tobilet.pl | Sala Widowiskowa RCK

01.10.2023 (niedziela), godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Teatr Rozrywki Trójkąt - "Szary jednorożec" 5+
Baśń opowiada o emocjach. Uczy je nazywać, rozpoznawać i rozumieć. Przygody Jantar i Szarego Jednorożca w przedziwnym świecie śmieszą, wzruszają i pozwalają odnaleźć w sobie zapomniane pokłady odwagi i uczuć. Zabawna konwencja, ciekawa scenografia, formy lalkowe, stylizowane kostiumy to wszystko w spektaklu, który nie pozostawia obojętnym. I oczywiście jest Smok.


8.10.2023 (niedziela), godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Film "Kicia Kocia na pikniku" reż. Marta Stróżycka (45 min.)
Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!


15.10.2023 (niedziela), godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Film "O psie, który jeździł koleją" reż. Magdalena Nieć (wiek: 7+, 95 min.)
Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo - niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.


22.10.2023 (niedziela), godz. 11.00
Poranki Młodego Widza. Teatr Lalek Marka Żyły "Piracka Przygoda" 5 +
Czy sztorm, czy cisza morska, załoga kapitana Bakobrodego przemierza morza i oceany w poszukiwaniu skarbu! Szalone pojedynki, emocjonujące pościgi i straszny potwór morski… ale wszystko w nieco krzywym zwierciadle. Jeśli dodamy do tego jeszcze piracki statek, bajeczną dekorację, charakterne lalki i sporą dawkę humoru - szykuje się naprawdę dobra zabawa!