Wspomnienie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej

Czwartek, 29.06.2023 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na koncert chóru "Kombatant", który przypomni najpopularniejsze piosenki z legendarnego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

Kiedyś nuciła je cała Polska, ale w sercach i pamięci wielu pokoleń Polaków pozostały do dziś. Kto ich nie zna – będzie miał niepowtarzalną okazję zapoznać się z przebojami FPŻ właśnie tu – w Kołobrzegu, gdzie "morze błękitne, błękitne jak len, (…) słońce złociste, jak dukat nas niebie, (…) róże czerwone, gdy płonie w nich dzień" jak głosi tekst jednej z piosenek-laureatek Złotego Pierścienia, głównego festiwalowego trofeum. Podczas tego koncertu nie będzie nagród, mundurów na widowni (chociaż na scenie już tak). Będzie za to dobra zabawa oraz wyjątkowa atmosfera tamtych festiwalowych dni, którą wyczarują kołobrzescy wokaliści, członkowie najstarszego kołobrzeskiego chóru "Kombatant". Program przygotowała prowadząca chór wokalnie Jolanta Wójcik – Oszmaniec, akompaniował będzie Krzysztof Subocz.

Koncert chóru "Kombatant" odbędzie się 29 czerwca br. w czwartek, o godz. 19.00 na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu. Wstęp wolny.

CHÓR "KOMBATANT" to najstarszy z kołobrzeskich chórów - założony w 1978 r. Specjalizuje się w piosence żołnierskiej, a jego członkami są sybiracy, kombatanci, wdowy po kombatantach, ich potomkowie oraz byli żołnierze zawodowi. Chór działa pod egidą Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Na swoim koncie posiada m.in. medale za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP "Zasłużony dla województwa Koszalin" i "Zasłużony dla Związku Emerytów i Rencistów". "Kombatant" koncertował na terenie Uzdrowiska Kołobrzeg oraz w placówkach i instytucjach kulturalno – oświatowych, wojskowych, klubach, w Amfiteatrze, muszli koncertowej, w miejscach pamięci takich jak pomniki, cmentarz wojenny. Oklaskiwała go publiczność okolicznych miejscowości, takich jak Bagicz, Włościbórz, Dygowo, Gościno, Ustronie Morskie, Siemyśl, Resko, Łobez, Mielno, Sarbia, Porosty, Trzebiatów. Koncertował też dalej, m.in. w Warszawie. Wokalnie chór prowadzi obecnie Jolanta Wójcik – Oszmaniec, chórowi akompaniuje Krzysztof Subocz.

  • Wspomnienie Festiwalu Piosenki Żołnierskiej
  • Koncert chóru "Kombatant" pod dyrekcją Jolanty Wójcik-Oszmaniec
  • 29 czerwca 2023 godz. 19.00, scena plenerowa RCK