Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu prowadzi zapisy na warsztaty feryjne.
13-17.02.2023 r.
Zumba (wiek: 8+)
- prowadzi: Monika Stępowska
- g. 10.00-11.30, sala baletowa
- Zabawy ruchowe dla dzieci, które są interesującą i ciekawą formą wspomagającą rozwój osobowy – zwiększają wydolność organizmu, poprawiają sprawność fizyczną i umysłową, likwidują nerwowe napięcie i sprzyjają czynnemu wypoczynkowi. Na tego typu zajęciach dzieci rozwijają wszystkie cechy motoryki, to jest siłę, szybkość, zręczność, wytrzymałość oraz umiejętności ruchowe. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie dziecka nie sposób przecenić. Koniec nudy, czas na zabawę!
Warsztaty lalkarskie (wiek: 8+)
- prowadzi: Mateusz Tymura
- g. 10.00-11.30, mała sala teatralna
- Głównym założeniem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni uczestników poprzez tworzenie lalek recyklingowych, przedmiotowych i plastycznych form improwizowanych, czyli powstałych w trakcie warsztatów z dostępnych (odnalezionych) materiałów. Uczestnicy zapoznają się także z różnymi lalkami teatralnymi wykorzystywanymi w teatrze lalek (marionetka, kukła, pacynka etc.). Kolejnym etapem warsztatów będzie tworzenie etiud - krótkich scenek z powstałych formam oraz budowanie relacji pomiędzy nimi.
- Mateusz Tymura - absolwent Akademii Teatralnej w Białymstoku, dyplomowany aktor-lalkarz i reżyser, założyciel Teatru Latarnia oraz prezes Fundacji Teatr Latarnia. Animator kultury, inicjator wielu kulturalnych i obywatelskich inicjatyw społecznych na Podlasiu z które był wielokrotnie nagradzany i doceniany. Muzykant w Kapeli Batareja i Kapeli Braci Rejwów.
Recyklofonia czyli wszystko gra! (wiek: 8+)
- prowadzi: Sławomir "Suavas" Lewy
- g. 12.00-13.30, mała sala teatralna
- Recyklofonia to warsztaty muzyczno-dźwiękowe z elementami muzykoterapii społecznościowej. Podczas zajęć budujemy instrumenty ze śmieci, muzykujemy, improwizujemy i śpiewamy stworzone przez nas piosenki. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, plastycznej i projektowej. Poprzez wspólną pracę stymulowanie i wzmacnianie prawidłowych postaw indywidualnych i społecznych. Propagowanie idei wspólnotowych, ekologicznych i anty-konsumpcyjnych. Motywowanie do radzenia sobie poprzez ujawnianie możliwości działania i pobudzanie tkwiącego potencjału. Zabawa, radość i doznawanie szczęścia poprzez głębokie doświadczenia emocjonalne podczas procesu twórczego.
- Prowadzenie: Sławomir "Suavas" Lewy - kompozytor, muzykoterapeuta, różno-instrumentalista, animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Muzykoterapia. Aktywny edukator dzieci i młodzieży. Prowadzący cykl warsztatów "Recyklofonia" w ramach projektu Świetlice Artystyczne. Twórca wraz z Muzeum Miasta Łodzi edukacyjnych inicjatyw Ogródek Dźwiękowy i Tkalnia Dźwięków. Pięciokrotny uczestnik programu Lato w Teatrze. Współpracował z Muzeum Sztuki w Łodzi, Filharmonią Łódzką, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz wieloma organizacjami pozarządowymi. Uczestnik Biennale Sztuki dla Dziecka. Kompozytor muzyki do przedstawień dla m.in Teatru Pinokio w Łodzi czy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Prowadzący autorskie zajęcia muzykoterapii seniorami w łódzkich DPS-ach, klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Prowadzi niszowe wydawnictwo muzyczne Nasze Nagrania. Projekty artystyczno-muzyczne: Przepraszam, Prząśniczki, Dźwięk-Bud, Bogowie i inne. Z lubością zajmuje się także nagraniami terenowymi. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim "Cage 1,2,3".
"Leśne Ludki w odwiedzinach" (wiek: 7+)
- prowadzi: Kinga Podgórska-Łoś, Karolina Koperska
- g. 12.00-14.00, sala konferencyjna
- Zajęcia łączą aktywność fizyczną n świeżym powietrzu z zajęciami wyciszającymi, relaksującymi. Stawiamy na współdziałanie i zwiększanie samodzielności dzieci. Nasza zasada: Nie ma złej pogody, jest nieodpowiedni ubiór! Bo każda pogoda jest dobra na świetną zabawę. W programie: gry i zabawy terenowe, zagadki logiczne, poszukiwanie skarbu w terenie według map, gry planszowe również tworzone przez uczestników, zajęcia plastyczne (tworzymy własne pudełko dobrych myśli i marzeń), zabawy z dramą i muzyką, tworzenie wspólnych bajek i opowieści, zabawy pacynkowe i tworzenie przedstawień.
Warsztaty muzyczne (wiek: 10+)
- prowadzi: Adam Herbata Herbowski
- 14.02, 16.02 g. 10.00-13.00, sala widowiskowa
- Zajęcia skierowane są do dzieci grających, warsztaty z kompozycji aranżacji oraz przybliżenie jak wygląda praca zawodowego muzyka sesyjnego. Zagadnienia gitarowe oraz praca zespołowa.
Warsztaty wokalne (wiek: 9+)
- prowadzi: Sebastian Wojtczak
- 14.02 g. 10.00-13.00, garderoba nr 8
- Emisja głosu, praca nad oddechem, nauka dobierania sobie repertuaru pod własne możliwości wokalne oraz praca na głosy.
20-24.02.2023 r.
Warsztaty taneczno-sportowe (wiek: 7+)
- prowadzi: Hania Maciejewska
- g. 10.00-11.30, sala baletowa
- Zajęcia mają na celu rozwinąć nie tylko umiejętności taneczne, ale również koordynację ruchową, ogólną sprawność fizyczną czy wrażliwość na muzykę. W trakcie zajęć planowane są ćwiczenia fizyczne kształtujące różne aspekty motoryczne i ćwiczenie różnych stylów tańca, między innymi tańca towarzyskiego, hiphopu czy klasyki.
Kreatywne Warsztaty Artystyczne (wiek: 8+)
- prowadzi: Iza Korpa-Jarosz
- g. 10.00-11.30, sala 3 piętro
- Zajęcia, które uaktywnią twórcze myślenie, pobudzą wyobraźnię, rozwiną zdolności manualne i nauczą koncentracji. Uczestnicy zajęć poznają niekonwencjonalne techniki plastyczne i stworzą ciekawe prace, które mogą być dekoracją w pokoju. Wykorzystamy nie tylko tradycyjne przybory malarskie, ale także przedmioty, które z pewnością nie kojarzą się z plastyką.
Nauka rysunku (wiek: 10+)
- prowadzi: Dariusz Mazur
- 20.02, 22-24.02 g. 10.00-12.00, sala konferencyjna
- Celem zajęć jest nauka, rozwijanie i doskonalenie predyspozycji plastycznych uczestników w dziedzinie rysunku. Kształtowanie wyczucia, spostrzegawczości i obserwacji, wraz z umiejętnością warsztatową notowania i plastycznych wypowiedzi. Doskonalenie zagadnień w oparciu o predyspozycje, ekspresję i temperament oraz akademickie zasady proporcji, kompozycji, perspektywy, budowania bryły i konstrukcję przestrzeni.
Teatr Cieni (wiek: 8+)
- prowadzi: Adam Frankiewicz
- g. 12.00-13.30, mała sala teatralna
- Technika znana również jako lalkarstwo cieniowe, to starożytna forma opowiadania historii i rozrywki, w której wykorzystuje się płaskie figury wycinane (lalki cieniowe), które są trzymane między źródłem światła a półprzezroczystym ekranem lub zasłoną. Razem z prowadzącym dzieci wykonają swoje lalki, opracują scenariusz bajki na podstawie własnych pomysłów i zrealizują micro przedstawienie w małej sali teatralnej.
Warsztaty produkcji muzycznej (wiek: 15+)
- prowadzi: Adam Frankiewicz
- g. 16.00-17.30, mała sala teatralna
- Przez cały tydzień ferii nauczysz się swobodnego tworzenia muzyki w programie Reaper, pracy z najważniejszymi narzędziami: syntezatorem, samplerem, efektami dźwiękowymi, poprawnych technik rejestracji dźwięku oraz podstaw miksowania własnych produkcji muzycznych. Jeśli tworzysz muzykę na komputerze i chciałbyś dowiedzieć się wszystkiego o kontrolerach midi, kartach muzycznych i pozostałych zagadnieniach, przyjdź i skorzystaj.
Pomysłowa Fabryka - warsztaty edukacyjne
21.02.2023, sala konferencyjna
- g. 9.30-10.30 - Mały detektyw
co mieści skrzynka detektywa?, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia?, daktyloskopia – zdejmowanie odcisków, karta odcisków palców, test pamięci – portret pamięciowy, laboratorium małego detektywa, test dedukcji – poszukiwanie przestępcy - g. 11.00-12.00 - Światło i optyka
tworzenie i mieszanie barw, jak działa kalejdoskop lub dysk Newtona?, tajna mapa, chromatografia - g. 12.30-13.30 - Mały inżynier
co to jest siła odśrodkowa?, jak zrobić poduszkowiec?, budujemy wyrzutnię - g. 14.00-15.00 - Ryzyk fizyk
jak działa wulkan – wybuchowe testy z lawą?, atrament sympatyczny - rysowanie tajnej mapy niewidzialnym atramentem i wywoływanie jej, czy pomarańcza może być wystrzałowa? jak przemienić herbatę w coca-colę?
Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy na zajęcia tel. 94 35 249 49 wew. 49 (kasa RCK).
Opłata za warsztaty: 50 zł / tydzień z wyjątkiem:
- warsztaty muzyczne - 30 zł/ tydzień,
- warsztaty wokalne - 15 zł/ warsztat,
- Pomysłowa Fabryka – 15 zł/ warsztat.
Opłata w kasie RCK za zajęcia do dn. 10.02.2023 r.