Teatr Latarnia - "Herody"

Niedziela, 15 styczeń 2023

Poranki Młodego Widza

Informacja o cenie

18 zł (N), 14 zł (U / KM)

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Na wielobarwnym Podlasiu obok zwyczaju kolędowania z gwiazdą, chodziło się tak że w przebraniach różnych zwierząt i maszkar, chodziło się też z kozą, a jeszcze nie tak dawno z szopką, która była małą scenką lalkową, w której grało się ręcznie wykonanymi kukiełkami.

Inspirując się lokalną tradycją, polskimi świątecznymi zwyczajami i ludowymi kolędami, na podstawie autentycznego scenariusza z wioski Miłkowice - Maćki zrealizowaliśmy widowisko szopkowe pt. "Herody".

Po spektaklu zapraszamy wszystkich na żywą pogadankę o tradycjach kolędniczych. Podczas niej dzieci, rodzice oraz opiekunowie dowiedzą się o najciekawszych zjawiskach związanych z tym dawnym obrzędem, którego korzenie sięgają jeszcze wierzeń słowiańskich. Uczestnicy warsztatów sami też będą mogli ożywić lalki z szopki, uruchomić cieniowy teatr wyobraźni w betlejemskiej gwieździe, a także wcielić się w postać turonia. Na zakończenie wszyscy stworzymy małą kolędniczą orkiestrę i przy wsparciu wszystkich instrumentów wspólnie zagramy i zaśpiewamy starą piękną kolędę.

  • 15.01.2022 r. (niedziela) godz. 11:00 i 13:00 dwa pokazy - Teatr Latarnia - "Herody"
  • Wiek 5+
  • 35 min. spektakl + 45 minut warsztaty
  • Bilety 18 zł (N), 14 zł (U / KM) - ilość biletów do sprzedaży 60 szt. na każdy spektakl (widownia na scenie)