Musical "Żony Henryka VIII"

Wtorek, 30 listopad 2021

Teatr

Informacja o cenie

Impreza bezpłatna

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Kołobrzeska młodzież pod kierunkiem Aleksandry Sak zaprasza na swój najnowszy musical.

"Żony Henryka VIII" na podstawie brytyjskiego "Six", to spektakl, którego bohaterkami są tytułowe żony renesansowego władcy Anglii. Królowe, stylizowane na gwiazdy muzyki pop, opowiadają o swoich barwnych życiorysach i związkach z królem Henrykiem, których wynikiem był rozwód lub ścięcie głowy. Jednocześnie przybliżają widzom fakty historyczne i zaznajamiają ich z mniej znanymi anegdotami.

Zabawna komedia przedstawiająca w sposób współczesny historię Anglii i musical w konwencji popowego koncertu podbił już West End i Broadway. Czas na Kołobrzeg.

  • Tłumaczenie, reżyseria i choreografia: Aleksandra Sak
  • Kierownictwo produkcji: Martyna Drozdowska

Premiera musicalu odbędzie się 30.11.2021 r. w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 17:00, powtórka tego samego dnia o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie RCK przy ul. Solnej 1 od 26.11.2021 r.


Przedsięwzięcie powstało dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego i wsparciu z dofinansowanie ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i dzięki wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Musical Żony Henryka VIII został objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Anny Mieczkowskiej.