Spektakl PLANETA RÓŻ

Sobota, 13 listopad 2021 at 19:00

Teatr

Informacja o cenie

35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca), 40 zł (normalny / w dniu spektaklu)

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na niezwykły spektakl, jeden z najbardziej oryginalnych plastycznie, inspirowany książką "Mały książę" Antoine de Saint-Exuper'ego.

"Planeta róż” to spektakl alegoryczny, opowiedziany za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki.

Inspiracją do pracy nad spektaklem był tekst „Małego księcia” Antoine de Saint-Exuper'ego. Nawiązania dotyczą motywów, postaci, refleksji oraz uniwersalnych prawd tam zawartych, a nie konkretnej opowieści. Akcja spektaklu toczy się na zapleczu areny starego cyrku, po drugiej stronie dekoracji, wśród karykaturalnych postaci cyrkowych, o których Mały Książę powiedziałby: „Nigdy nie wąchali kwiatów, nigdy nie patrzyli na gwiazdy, nigdy nikogo nie kochali”. To konstelacja bytów zawieszonych w pustej przestrzeni, przestających dostrzegać z pozoru niewinne zło, które sami tworzą na co dzień, stając się jego częścią.

Król, Latarnik, Pijak, Bankier, Próżny to postaci dojrzałe, paradoksalnie nie potrafią na chwilę stać się dziećmi. W rzeczywistości to słabe i zagubione jednostki, nie zdolne „rozpoznać, kto i co pośród piekła, piekłem nie jest, aby utrwalić to i rozprzestrzenić”. W oparach sztuczności, zgnuśnienia i małostkowości pojawia się szansa na zmianę.

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” Saint-Exupery.

"Planeta róż” to spektakl alegoryczny, opowiedziany za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki. Mówi o zakłamaniu, sztucznych relacjach międzyludzkich, zgnuśnieniu, małostkowości, przywiązaniu do odgrywania w życiu narzuconych ról, a jednocześnie o naturalnej potrzebie człowieka odnalezienia prawdziwej przyjaźni i miłości, czasem trudnej do zaakceptowania. Historia stawia nas przed problemem dojrzewania w swoim człowieczeństwie i refleksji nad tajemnicą śmierci.

  • Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz
  • Ruch sceniczny - Jarosław Staniek
  • Muzyka - Dominik Strycharski
  • Współpraca plastyczna - Urszula Kubicz-Fik, Natalia Kida
  • Reżyseria świateł – Adam Sztorc
  • Kuratorzy projektu - Agnieszka i Tomasz Musiałowicz

Spektakl "Planeta róż" Teatru Akt z Warszawy

13.11.2021 (sobota), godz. 19.00, sala widowiskowa RCK
Bilety: 35 zł (ulgowy / Karta Mieszkańca), 40 zł (normalny / w dniu spektaklu)