Reksio

Niedziela, 7 listopad 2021 at 11:00

Teatr

Informacja o cenie

15 zł - normalny
13 zł - ulgowy / Kołobrzeska Karta Mieszkańca

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Czy jest na sali ktoś, kto tego sympatycznego psiaka nie kojarzy? Dla jednych jest odległym już wspomnieniem bajek oglądanych przed snem, dla innych jednym z seriali włączanym na Youtube, czy... w telewizji.

Tak, tak, nawet dzisiaj w dobie 4K i ultraHD można popularnego psiaka znaleźć na kanałach telewizyjnych. Pomimo upływu czasu (serial produkowany był w latach 1967 - 1990) Reksio broni się i jest chętnie oglądany przez dzieci. A może głównie przez ich rodziców?

Stworzony przez legendarne Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej serial o sympatycznym kundelku doczekał się na swój temat gier komputerowych i planszowych, znaczków pocztowych, a nawet pomnika. A także drukowanych opowiadań idealnych do czytania dzieciom do snu.

I to właśnie na tych opowiastkach jest oparta fabuła najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Aktorzy zapraszają do świata zbudowanego na reksiowym podwórku. Na deskach stanie duża buda, studnia, znajdą się i kości, które Reksio lubił obgryzać. Jak to na podwórku, biegać będą kurczaki i szalone kaczki. Będzie radośnie, pięknie i kolorowo.

Tak jak piękna ma być sama fabuła, która nie będzie przypominać dzisiejszych bajek telewizyjnych, a raczej - jak mówi jeden z twórców, Tomasz Rozmianiec - skupiać się będzie na przyjaźni z właścicielem i innymi zwierzętami, takimi jak towarzyszący Reksiowi pies Azor.