Koncert zespołu Immortal Onion

Piątek, 5 listopad 2021 at 19:00

Koncerty

Informacja o cenie

30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca)

Zewnętrzny adres URL wydarzenia

Miejsce wydarzenia

Regionalne Centrum Kultury - sala widowiskowa
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na koncert zespołu Immortal Onion. Termin: 05.11.2021 (piątek), g. 19.00, sala widowiskowa RCK.

Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca), w dniu koncertu – 30 zł do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1 i na kupbilecik.pl

  • Immortal Onion - trio w składzie:
  • Ziemowit Klimek - kontrabas/bass/moog
  • Tomir Śpiołek - instrumenty klawiszowe
  • Wojtek Warmijak - perkusja

Trio Immortal Onion jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu „Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę „Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records. W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie. Na początku 2020 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocowało wydaniem w marcu ich drugiej studyjnej płyty „XD [Experience Design]”.

Album „XD [Experience Design]” to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz, wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

Inspiracją dla powstania Immortal Onion byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, czy Tosin Abasi. Od początku ideą przewodnią zespołu było łączenie często bardzo odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język.