RCK DobreTony

Piątek, 16 lipiec 2021

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Scena Plenerowa RCK
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Zapraszamy na II edycję cyklu RCK DobreTony! Znów będziemy wspólnie cieszyć się latem, urokiem koncertów w plenerze i odkrywaniem najciekawszych zjawisk z kręgu muzyki alternatywnej.

W te wakacje zagrają:

  • Kasia Lins
  • Oxford Drama
  • Bluszcz
  • Ala | Zastary
  • dj antisocial
  • Immortal Onion
  • Coals

Letnia atmosfera, bliskość morza, odpoczynek i spotkania na świeżym powietrzu przy dobrych tonach. To wszystko składa się na cykl koncertów organizowanych na scenie plenerowej RCK. Raz w tygodniu, przestrzeń miejska przy ul. Solnej 1 wypełni się muzyką czerpiącą z różnych gatunków; intrygującą i oryginalną, skłaniającą do refleksji, zabawy lub zwyczajnie pozwalającą odetchnąć. Nic więcej nie potrzeba. Naturalnie, poza odrobiną słońca.

Przed koncertami - od godz. 18.00 - o dobry nastrój i muzyczne inspiracje zadba specjalnie przygotowany dj set w wykonaniu MadMata.

Program:

16.07. - Kasia Lins

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2018 roku wydała długogrający album "Wiersz Ostatni", który spotkał się z doskonałym odbiorem zarówno słuchaczy jak i dziennikarzy. Jej ostatni album "Moja wina" to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. "Moja wina" w sposób rytualny, wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuję opowieść o mocach i słabościach. "Moja wina" to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści. W lipcu 2020 Kasia Lins opublikowała w internecie "Czego dusza pragnie" [live show], materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. "Czego dusza pragnie" to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo - teatralno - filmowe. Kasia Lins ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. W 2019 była dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny oraz Autor Roku. W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała także nominację do Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków - O! Lśnienia 2021. Niedawno Kasia Lins otrzymała nominację do Fryderyka 2021 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny za płytę Moja Wina.


23.07. - Oxford Drama, Bluszcz

MadMat dj set: 18:00 | koncert: 20:00
Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona).
Wejściówki będą wręczane przed wejściem na teren imprezy.

Kiedy inni silą się na efekciarstwo, mające zagwarantować krajowy lub zagraniczny sukces, oni konsekwentnie trzymają się drogi, jaką obrali na samym początku. Kroczą nią własnym, niespiesznym tempem. Rezultat? Zamiast pstrokatej, muzycznej wydmuszki skrojonej pod trendy, której blask za rok czy dwa zniknie, Oxford Drama – zespół ciągle młody scenicznym stażem i wiekiem swoich założycieli - stworzył styl trudny do pomylenia, na którego podstawie buduje jedną z najbardziej wartościowych dyskografii w polskiej muzyce ostatnich dekad.
W przeciwieństwie do wspomnianej wydmuszki, brzmienie duetu od chwili debiutu wypełnione jest po brzegi ambitną i uniwersalną warstwą liryczną, w której - bez krzty banału i infantylności - każdy ma szansę odnaleźć cząstkę siebie. Najnowszy album jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Po dwóch świetnie przyjętych płytach – In Awe z 2015 i Songs z 2018 roku – przyszła pora na napisanie kolejnego rozdziału w historii wrocławskiej formacji. Trzeci długogrający album w dorobku Oxford Drama nosi tytuł What’s The Deal With Time?

Bluszcz to wrocławski duet elektroniczno-gitarowy tworzony przez dwóch braci Jarka i Romka Zagrodnych. Zespół porusza się w klimatach muzyki gitarowo-elektronicznej, czerpiąc z brzmień starej polskiej fali syntezatorowej lat 80’ z wyraźnymi wpływami post-punku. Zespół zadebiutował albumem "Junior". Swój pierwszy koncert Bluszcz zagrał na OFF Festival w Katowicach. W kwietniu 2019 r. zespół wydał drugi album długogrający zatytułowany „W Naszych Domach” tym razem w całości nagrany w języku polskim. We wrześniu 2020 r. zespół powrócił z trzecim krążkiem zatytułowanym "Kresz" łączącym współczesność z brzmieniem klasycznych polskich piosenek lat 80’ i 90’.

Oxford


06.08. - Ala|Zastary, dj antisocial


13.08. - Immortal Onion


20.08. - Coals


Wstęp wolny (ilość miejsc ograniczona). Wejściówki będą wręczane przed wejściem na teren imprezy.