Portowa Strefa Chilloutu

Sobota, 3 lipiec 2021 g. 19:30

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Portowa Strefa Chilloutu
ul. Warzelnicza 1
Kołobrzeg, 78-100

W Porcie Jachtowym przy ulicy Warzelniczej 1 na bazie tegorocznej sztucznej plaży powstała "Portowa Strefa Chilloutu" czyli miejsce gdzie można odpocząć, zrelaksować się, a także zjeść.

Na plaży znajdują się palmy, słomiane parasole, leżaki.

Strefa będzie działać do końca sezonu przez siedem dni w tygodniu. Wstęp jest bezpłatny.

Przed każdym koncertem 1.5-godzinny set prezentować będzie Dj Moose

DJ Moose

Kalendarz koncertów

03.07. | 20:30 - Bajzel / archiwalny

Bajzel to artysta awangardowy, przełamujący konwenanse w sztuce, jedyny w swoim rodzaju One Man Band.  Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Będąc na jego koncercie doświadcza się wybuchu muzycznej energii. Jeden człowiek za pomocą zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Sam traktuje się jako muzyczny przekaźnik melodii i słów a charyzmatyczne koncerty przysporzyły mu wielu fanów w całej Polsce.
Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie POGODNO, połowa składu Babu Król, część składu Nowej Fali Polskiego Dansingu. Grał trasy z Lao Che, Kasią Nosowską, Strachy na Lachy. Występował na takich festiwalach jak: Heineken Opener, OFF Festival, Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW (USA).

19go kwietnia 2021 artysta powrócił z 6. solową już odsłoną swojej niezwykle charakterystycznej twórczości muzycznej pod nazwą „PARARAJ”.

Album jeszcze przedpremierowo zapowiedziały trzy single: odważna aranżacyjnie wersja słynnej piosenki Ireny Santor "Już nie ma dzikich plaż", zachowana w post apokaliptycznym klimacie "Łza" oraz dla przełamania dwóch poprzednich sentymentalnych utworów, energiczny i przewrotny "Film".

Album wzbudził duże zaciekawienie zarówno wśród słuchaczy jak i dziennikarzy muzycznych, na co wskazuje liczna ilość wywiadów, audycji poświęconych płycie oraz typowanie “Pararaj” na płytę tygodnia.
"Płyta popełniona (jak to Bajzel ma w zwyczaju) z dziecięcą wrażliwością. Kolorowa, eklektyczna, teatralno-cyrkowa. W dwójnasób pogodna, bo z jednej strony słońce wypełnia prawie każdy dźwięk i słowo. (…) Cyrk ze szczyptą melancholii. W pandemicznym burdelu – jak znalazł.”

Po poluzowaniu pandemicznych obostrzeń BAJZEL RUSZA W LETNIĄ TRASĘ  promującą „Pararaj”. Na koncertach będzie można bawić się do utworów zarówno z nowej płyty jak i hitów z poprzednich wydawnictw.


10.07. | 21:00 - Wczasy / archiwalny

Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Debiutancka płyta Wczasów pt. "Zawody" podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku, na przykład: ADA, gdzie głosami 32 krytyków zajął czwarte miejsce tuż za podium. Wczasy kończą obecnie pracę nad drugą płytą.

Zespół WCZASY


17.07. | 20:30 - DJ Antisocial Ayoub Houmanna (Maroko, Senegal) / archiwalny

DJ Antisocial

Elektroakustyczny projekt z pogranicza gatunków, inspirowany opartym na pętlach, hip-hopowym brzmieniem lat 90, post-punkowym minimalizmem oraz brytyjską, garażową elektroniką z początku wieku. Muzyka wymykająca się jasnej definicji, nieskrojona i surowa, poświęcona całkowicie chwilowym, ulotnym nastrojom, często sprzecznym i niedookreślonym. Kołobrzeski muzyk DIY, połowa audiowizualnego projektu NITZ (Obrazowisko 4.0, 2018), w swoich utworach zabiera instrumenty poniekąd gatunkowe (tj. gitara elektryczna, trąbka) w nieprzewidywalną robinsonadę po świecie elektroniki, w poszukiwaniu syntez jeszcze niepoczynionych i atmosfer wciąż jeszcze nieopisanych przez dźwięki.

Ayoub Houmanna

Podróżuje przez świat zbierając po drodze, niczym przyprawy do swego muzycznego tajine, metafizyczność bluesa saharyjskich berberów, wirtuozję ognistego flamenco oraz innowacyjność muzyki zachodu. Artysta chętnie zabierze Was ze sobą w podróż i zgodnie ze swoją dewizą: “życie jest muzyką, a muzyka jest przygodą”, pokaże Wam nie tylko odległe krajobrazy muzyki, ale i bliskość nas wszystkich w tańcu, muzyce i miłości do otaczającego nas świata. Ayoub dzielił scenę z wieloma znanymi polskimi muzykami, takimi jak Perfekt, Wilki Kayah i Krzysztof Zalewski a na arenie międzynarodowej z Tinariwen, zespołem Marcusa Millera i kilkoma marokańskimi artystami.. jego muzyka to barwna inspiracja różnych gatunków muzycznych połączona z funkiem, bluesem oraz muzyką etniczną Berberow Maroka i Touaregów Afryki Zachodniej.

DJ Antisocial Ayoub Houmanna


24.07. | 20:30 - Izzy And The Black Trees

To połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages. W 2018 roku wydali swoją debiutancką EPkę, gdzie gitarowe riffy spotykają się z nieco spokojniejszą, balladową odsłoną zespołu. Singiel Picasso’s Octopuss, który ukazał się jesienią 2019 przedstawił zadziorne, mocniejsze oblicze Izzy i czarnych drzew. Założycielka zespołu, Iza Izzy Rekowska spędziła parę lat w Londynie, gdzie grając po pubach testowała swoje songwriterskie pomysły. Po powrocie do Polski założyła folk-tronikowy projekt Miss Is Sleepy ale to dopiero jako Izzy and the Black Trees znalazła swoje właściwe miejsce na scenie. I&TBT zagrali m.in. na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (PT), Fląder FEST, TakBrzmiMiasto Showcase w klubie Alchemia, klubie Re oraz w berlińskich klubach Schokoladen i Dunckerclub. W 2019 wygrali cykl Gramy u Siebie, zorganizowany przez CK Zamek w Poznaniu.
7 kwietnia br. nakładem Anteny Krzyku ukazała się płyta “Trust No One” - wielowymiarowy cios, mocny, surowy ale nie pozbawiony zostających w głowie melodii i gitarowych riffów. Jest jak sól z karmelem. To też teksty, o poczuciu społecznego niezrozumienia, strachu co do przyszłości naszego bytu, buntu i chęci ucieczki.

Izzy And The Black Trees


25.07. | 21:00 - zespół Tragarze

Tragarze to szczecińsko - warszawska formacja ludzi o zróżnicowanych biografiach, gustujących w zróżnicowanych gatunkach. Wyobraźcie sobie pogodny, radiowy materiał podany cwaniackimi, charakternymi głosami z miejsko - folkowym sznytem - Marcin Flint redbull.com. Jako zespół gramy stosunkowo krótko. Do tej pory mieliśmy okazję dzielić scenę z gwiazdami takimi jak: Gentlemen, Sorry Boys, Zalewski, Łąki Łan, Grubson, Łona & The Pimps. Mówią o nas w ogólnopolskich mediach, a teraz chcemy wydać drugą płytę. Pierwsza płyta pt. "Tragarze" w której gościnnie udział wzięli bliscy nam Kuba Knap, Robert Cichy, Bonson, Olek Różanek oraz Dominika Barabas ukazała się w roku 2018. Płyta zebrała bardzo dobre recenzję, a sam Hirek Wrona podobno słucha jej wciąż w samochodzie.Premiera drugiego albumu "Trzymać w okładce" planowana jest na kwiecień bieżącego roku. Głosu do niektórych utworów użyczyli: Marika, Cywinsky, Głowa PMM, KPSN oraz Paprodziad ze wspomnianej wcześniej formacji Łąki Łan. Do obecnego składu zespołu należą: Sandra Jakubowiak - śpiew, DJ Twister, Piotr "Pelo" Gołdych - klawisz, Nataniel "Chillu" Marsal Cabitango - rap, Przemysław Kazaniecki - rap, Marcin Panasiuk - perkusja, Wojciech Grzyl - gitara, Bartosz Jurgiel - bas. Bardzo zależy nam na pokazaniu naszej twórczości jak największej liczbie odbiorców, przez co zwracamy się z prośbą o wsparcie w postaci dalszej współpracy przy nadchodzących koncertach.

Tragarze


31.07. | 20:30 - Drobne Niepokoje

Drobne Niepokoje - nowy zespół z legendarnej gorzowskiej sceny, która wydała na świat takie zespoły jak Kawałek Kulki, Żółte Kalendarze czy UL/KR. Po burzliwych perypetiach Wojciech Brożek i Magda Turłaj wracają na scenę jako duet z nowym przebojowo-nostalgicznym materiałem, który jak mówią pierwsi - na razie nieliczni - słuchacze "wchodzi mocno". Zespół obecnie komponuje piosenki na kolejny w swojej karierze debiutancki album, który ukaże się późną jesienią lub wczesną wiosną przyszłego roku. 

Zespół Drobne Niepokoje