Rat Kru

Sobota, 26 czerwiec 2021 g. 20:00

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Portowa Strefa Chilloutu
ul. Warzelnicza 1
Kołobrzeg, 78-100

RAT KRU balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie.

Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem lub Wódkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Papa Musta (Winogradzki Lew) maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach.

Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).

Ich "zerowa" płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, "Rok Szczura" (Kayax) - oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i … szczur raczy wiedzieć co jeszcze Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu "Cześć". Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki zwanego "Tulipanem" - słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Papy Musty. Zawieście oko również na innym teledysku/klipie - "Zły", bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni! Warto też zwrócić uwagę na "Grzyby" z udziałem Mery z Polski,

Najnowszy album ukaże się już za chwilę i otrzyma tytuł "Winogrady" - na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz… kawałek boiska koszykarskiego). Na płycie nie zabraknie też wielu ciekawych gości. Sporo nowego materiału można usłyszeć podczas aktualnych koncertów.