IX Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych - RoCK Festiwal

Sobota, 26 czerwiec 2021 g. 17:00

Koncerty

Miejsce wydarzenia

Scena Plenerowa RCK
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta zaprasza na IX Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych „RoCK Festiwal”. Wydarzenie uświetni koncert zespołu Sztywny Pal Azji.

W ramach Przeglądu zagrają:

  • Roads
  • 11:11
  • WHOISWHO
  • Babcia Dynamit
  • Rockin’ Birds

SZTYWNY PAL AZJI - zespół, który ponad 30 lat temu zamiast na trójmiejskie deptaki, trafił na festiwal w Jarocinie i tam przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale, został też współtwórcą historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo.

Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez trzy kolejne lata. Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

"Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów). W 2017 roku premierę miała najnowsza płyta zespołu – "Szara”, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów jak i dziennikarzy.