Wędrowny Festiwal Kultury Ukraińskiej

Piątek, 25 czerwiec 2021 g. 17:00

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Scena Plenerowa RCK
ul. Solna 1
Kołobrzeg, 78-100

Coroczne prezentacje ukraińskich zespołów ludowych, które odbywają się w trzech oddziałach, od czerwca do sierpnia.

Wystąpią zespoły:

  • Łemko Tower (Strzelce Krajeńskie)
  • Łem My (Komańcza)
  • Huculska Zabawa (Wyżnica - Ukraina)
  • Kozackie Zabawy (Kijów - Ukraina)
  • Hoyraky (Bielsk Podlaski)

Huculska Zabawa z Wyżnicy (Ukraina) - grupa wokalna, prezentująca znane ukraińskie utwory muzyczne, Styl zespołu to pop-folk. Będzie więc można nawet zatańczyć w rytm skocznych melodii. Grupa zaprasza widzów do wspólnej zabawy, włączając ich tym samym do aktywnego udziału w przedstawieniu.

Łemko Tower ze Strzelc Krajeńskich. Jak sami o sobie piszą: "Lemko-Tower wyrósł z naturalnej potrzeby młodych ludzi do wyrażania siebie przez muzykę korzeni".

Łem My z Komańczy - to zespół, który tworzą ludzie połączeni wspólną pasją i zamiłowaniem do kultury, sztuki, obyczajowości i języka ludności zamieszkującej między innymi zachodni skrawek Bieszczadów - Łemkowszczyzny. Szukanie starych tekstów piosenek, które kiedyś śpiewały nasze babcie, zapisywanie dawnych obyczajów i pielęgnowanie języka to pomysł na to, by zostawić po sobie "coś" dla następnych pokoleń. Grupa jest żywym dowodem na to, że muzyka nie dzieli, lecz łączy obyczaje. Kierownikiem zespołu jest Włodzimierz Kopylec. Zespół powstał w 2013 r.

"Kozackie Zabawy" z Kijowa - znany już i ceniony zespół (także w Kołobrzegu). Świetna muzyka, teksty, wspaniałe męskie głosy - wszystko to sprawia, że mimo woli oddalamy się od rzeczywistości i przenosimy się nad Dniepr i szerokie ukraińskie stepy.

Zespół "Hoyraky" z Bielska Podlaskiego - folk-rock z Podlasia. Uczestnik „Must be the music. Tylko muzyka” w roku 2013. Ideą grupy jest wykorzystanie wielokulturowości własnego regionu jakim jest Podlasie poprzez łączenie tradycyjnych ukraińskich piosenek ludowych z elementami współczesnego rytmu (wzbogacając je szczyptą rocka i reggae). Tworząc zespół złożony z osób o różnym pochodzeniu narodowościowym i wyznaniowym, starają się by powiedzenie „Muzyka łączy ludzi” nie było pustym sloganem.


Festiwal Ukraiński