John Porter & The Helicopters

Sobota, 5 czerwiec 2021 g. 20:00

Koncerty

Informacja o cenie

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Portowa Strefa Chilloutu
ul. Warzelnicza 1
Kołobrzeg, 78-100

Startujemy z naszą wakacyjną Strefą Chillout w Porcie Jachtowym. Na wspaniały początek koncert John Porter & The Helicopters. Sobota 5.06. 2021, godz. 20.00 Wstęp WOLNY.

John Porter (ur.1950 w Walii), brytyjski muzyk, od d 1976 mieszka w Polsce, gdzie związał się z Aleksandrą, swoją pierwszą żoną, i tu zaczął tworzyć, komponować, robiąc karierę jako wykonawca.

W 1977 poprzez jazzmana Tomasza Piesiewicza poznał Korę i Marka Jackowskiego. Stworzyli trio o nazwie "Maanam - Elektryczny Prysznic”, późniejszy Maanam.

Współpracowali przez około 2 lata, Porter grał tam głównie na gitarze akustycznej i wraz z Markiem Jackowskim towarzyszył wokalnie Korze.

Gdy Kora z Markiem nie pojawili się na umówionym koncercie we Wrocławiu w maju 1979, John Porter poznał tamtejszych muzyków i wraz z nimi założył Porter Band (gitarzysta: Aleksander Mrożek, basista: Kazimierz Cwynar i perkusista: Leszek Chalimoniuk) i zrezygnował z gry w Maanamie.

Porter Band miał swój debiut podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979. W 1980 formacja wydała swoją pierwszą płytę „Helicopters”.To jeden z tych albumów, który do dziś jest uważany za jeden z najważniejszych w historii polskiego rocka lat 80.