Contact Us!

Wydarzenia minionych sezonów (spektakle, filmy, słuchowiska, konkursy).

Film "Regulamin Firmy Portretowej" powstał w 70 rocznicę śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zagrali w nim członkowie zespołów teatralnych Pracowni teatralnej RCK. "Projekt nosił tytuł Aktor Na Planie Filmowym".


Spektakl "Pompinia" jest adaptacją sztuki autorstwa niemieckiej dramatopisarki - Ingeborg von Zadow.


W przedstawieniu zagrali młodzi aktorzy - pracujący w zespole teatralnym RCK - "Ikagersi". Rola Katt należy do Karoliny Jaroszewskiej, Noli - do Małgorzaty Melak, Tana zagrał Igor Saładziak. Adaptacji i reżyserii dokonała Bogumiła Banaś.


Pompinia to historia, która traktuje o umiejętności rozstawania się i odchodzenia. O trudnej próbie ocalania przyjaźni.


Akcja dzieje się na dworcu kolejowym, gdzie grupa młodych ludzi oczekuje gościa z magicznej Pompinii. Spektakl miał premierę w 2017 roku. Został laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów otrzymując tytuł "Wydarzenia Roku".


 

 

Osoby należące do naszych zespołów teatralnych (dzieci i młodzież) - tym razem stanęły na planie filmowym. Chciały lepiej poznać trudy pracy przed kamerą. 

Podróż jaką odbyli grając w filmie "Widzieć więcej", była dla nich nowym i inspirującym doświadczeniem. Nasi młodzi aktorzy wcielili się w role dzieci dotkniętych życiową traumą. O tym właśnie opowiada film - o grupce osób, która w swoich rodzinach czy środowiskach, nie radząc sobie z doświadczeniami życiowymi - uczęszcza na zajęcia terapeutyczne do miejscowego ośrodka.

Nowe miejsce spotkań nie jest dla bohaterów filmowych jedynie przykrą koniecznością. Jest też miejscem, w którym zdobywają bezcenny w życiu dar - zrozumienie i przyjaźń.

Zdjęcia kręcono w kołobrzeskim ratuszu, na plaży, w porcie i amfiteatrze. Skorzystano również z gościny w "Okruszku"

 

Jacek Daszkiewicz, monodram "Usłyszeć stukot kół" na podstawie prozy Wiktora Pielewina "Żółta strzała" i "Kryształowy świat". Reżyseria Bogumiła Banaś. Premiera OKR marzec 2018 Kołobrzeg w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta. Maj 2018 - udział w Wojewódzkim Przeglądzie Turnieju Teatrów Jednego Aktora w Szczecinie, spektakl został zakwalifikowany do eliminacji Ogólnopolskich Teatrów Jednego Aktora w Słupsku. "Usłyszeć stukot kół' wielokrotnie można było obejrzeć na scenie kameralnej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

 

 

 

 

Kołobrzeg 360

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause