lista wydarzeń

Wystawa autorska Krzysztofa Trzaski "Zodiak - Konstelacje"

Sobota, 11 grudzień 2021 - piątek, 18 luty 2022

Kołobrzeg Wystawy

Wystawa autorska Krzysztofa Trzaski "Zodiak - Konstelacje". Cykl malarski "Zodiak - Konstelacje" jest kontynuacją pracy nad tematyką zodiakalną podjętą przez artystę przed wieloma laty. Obrazy namalowane są w chłodnej kolorystyce błękitno - kobaltowej oraz ciepłej.

Według Dariusz Kalety artysta poprzez te obrazy wprowadza nas w poetykę znaku zodiaku, w którym wszystko się może wydarzyć.

Szczegóły wydarzenia

Titane

środa, 19 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Kino

Nagrodzony Złotą Palmą na 74. festiwalu w Cannes film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustanie rośnie - aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii.

"Titane" rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając - ostrym szpikulcem, który wsuwa później we włosy - balony naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać.

Szczegóły wydarzenia

Muchy

Piątek, 21 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną z najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak "Miasto doznań", "Najważniejszy dzień", "Galanteria", "Przesilenie" czy "Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę" należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. 

Szczegóły wydarzenia

Spektakl BTD - Kochane pieniążki

Sobota, 22 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Teatr

 

Czy od nagłego przypływu ogromnej sumy pieniędzy można zwariować? Można. Czy w związku z tym można podejmować nierozsądne decyzje? Jak najbardziej. A czy można dzięki temu popaść w narastające kłopoty. Oj, tak… O tym wszystkim przekonuje się bohater kryminalnej farsy Raya Cooneya "Kochane pieniążki" , przeciętny londyński księgowy Henry. Oto pewnego dnia niecierpiący swojej pracy Henry przynosi do domu walizkę pełną pieniędzy, która trafiła do jego rąk przez zupełny przypadek. Nasz bohater widzi w tym swoją życiową szansę. Planuje natychmiastowe rzucenie pracy i wieczorny lot do Barcelony… I wtedy zaczynają się kłopoty.

Szczegóły wydarzenia

Ale cyrki - Teatr Clowna Feliksa

Niedziela, 23 styczeń 2022 at 11:00

Kołobrzeg Teatr

Klaun Feliks opowiada historie ze swoich podróży po całym świecie.

W programie najlepsze numery z repertuaru Feliksa: komiczna iluzja i żonglerka czym się da, skecze, scenki, etiudy muzyczne, taniec i pantomima, saksofon, bandżo, gitara, ukulele i harmonijka!

Szczegóły wydarzenia

Truflarze

środa, 26 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Kino

Po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle!

Carlo, Enrico, Piero i Sergio mieszkają nieopodal Mediolanu, gdzie od lat razem ze swoimi ukochanymi psami szukają rzadkich i drogich trufli Alba. Ten niezwykły rarytas jest przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę.

Szczegóły wydarzenia

Klimakterium i już

Piątek, 28 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Teatr

Spektakl "Klimakterium... i już" to przyjemny wieczorek z babami i dla bab, a jego wiodącym tematem jest słowo, którego na co dzień się nie wymawia.

Cztery przyjaciółki, spotkawszy się w butiku prowadzonym przez jedną z nich, przekuwają drażliwy problem menopauzy na pioseneczki i tańce. O trapiących je dolegliwościach śpiewają do dobrze znanych melodii, np. o uderzeniach gorąca do nut piosenki "Kuba, wyspa jak wulkan".

Szczegóły wydarzenia

Giełda staroci

Sobota, 29 styczeń 2022 at 9:30

Kołobrzeg Spotkania

Jak zwykle, od wielu lat, można podziwiać i nabywać starocie i inne ciekawe, oryginalne przedmioty.

Jest tam dosłownie wszystko. Porcelana, figurki, rzeźby, zegary, monety, medale, stare winyle, srebra, naczynia, porcelana, stara broń, kamienie, minerały, bursztyn.

Szczegóły wydarzenia

Koncert Chóru CANTORES COLABREGAE

Sobota, 29 styczeń 2022 at 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Zapraszamy na koncert dawno już nie słyszanego w Kołobrzegu chóru „Cantores Colabregae”. Sytuacja związana z pandemią zmieniła nieco sytuację amatorskich chórów, w składzie których przeważają seniorzy.

To jednak nie znaczy, że ich działalność została zawieszona. Pasjonaci muzyki chóralnej dalej spotykają się na próbach, biorą udział w warsztatach, doskonalą swoje umiejętności i przygotowują repertuar.

Chór "Cantores Colabregae” minionej jesieni osiągnął prawdziwy sukces zdobywając GRAND PRIX VII Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w Szczecinie, organizowanych przez Fundację Morze Kultury. A to tylko jeden z wielu laurów.

Szczegóły wydarzenia

Pettson i Findus - wielka wyprowadzka

Niedziela, 30 styczeń 2022 at 11:00

Kołobrzeg Kino

Kiedy z małego kotka robi się większy kot, to już nic nie będzie takie jak dawniej.

Przekonuje się o tym Pettson, kiedy jego (dotychczas) mały koci podopieczny, Findus, dorasta i nabiera coraz to większej samodzielności.

Szczegóły wydarzenia