lista wydarzeń

Spektakl "Akompaniator"

Piątek, 22 październik 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Teatr

Po ogromnym sukcesie spektakli: "Związek otwarty" i "Przyszedł mężczyzna do kobiety" czas na trzecią propozycję znakomitego duetu aktorskiego BTD: Żanetty Gruszczyńskiej - Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego.

Tym razem to "Akompaniator" Anny Burzyńskiej, wspaniała komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi.

Szczegóły wydarzenia

Kiermasz wyrobów artystycznych

Sobota, 23 październik 2021 g. 9:00

Kołobrzeg Spotkania

W holu RCK razem z Giełda Staroci odbędzie się Kiermasz Wyrobów Artystycznych.

Szczegóły wydarzenia

Giełda staroci

Sobota, 23 październik 2021 g. 10:00

Kołobrzeg Spotkania

Wszyscy, którzy interesują się historią, szukają wiedzy, zbierają oryginalne pamiątki albo drobiazgi z "duszą", powinni odwiedzić Giełdę staroci. A więc do zobaczenia w RCK.

Szczegóły wydarzenia

Wesele

Sobota, 23 październik 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Kino

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary.

Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża.

Szczegóły wydarzenia

Śnieżka - Teatr Tęcza

Niedziela, 24 październik 2021 g. 11:00

Kołobrzeg Teatr

"Śnieżka” w reżyserii Tomasza Mana. Znana historia, a jednak opowiedziana inaczej.

Tytułowa bohaterka buntuje się na rockową nutę, przebiegła Królowa knuje jak zwykle, Krasnoludki - jak to Krasnoludki… chcą mieć posprzątane i ugotowane. A Król? Król na wojnie.

Szczegóły wydarzenia

Spektakl baletowy OTO CZŁOWIEK

Wtorek, 26 październik 2021 - czwartek, 28 październik 2021

Kołobrzeg Teatr

Zapraszamy na wydarzenie organizowane przez International Dance Academy w Kołobrzegu. Tego dnia zaprezentujemy premierowy spektakl baletowy p.t.: "Oto człowiek" w choreografii Karoliny Cichy - Szromnik i wykonaniu uczniów szkoły.

Przedsięwzięcie, jak czytamy w libretto, opowiada o genezie człowieczego losu. Początku, który często sprawia, że tracimy kontakt z miłością pojmowaną taką, jaka jest w rzeczywistości oraz o konsekwencjach tego procesu. 

Szczegóły wydarzenia

Jeźdźcy sprawiedliwości

środa, 27 październik 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Kino

Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej.

Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu... kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk, dziwak.

Szczegóły wydarzenia

Nosferatu - symfonia grozy

Sobota, 30 październik 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Kino

Thomas Hutter (Gustav von Wangenheim), rozstaje się z ukochaną żoną Ellen (Greta Schroeder) i wyrusza do hrabiego Orloka (Max Schreck), w celu podpisania z nim umowy na sprzedaż domu w rodzinnym Wisborgu.

Po drodze ludzie ostrzegają go przed hrabią, jednakże młody chłopak nie wierzy w historie o wampirze. Hutter dociera do zamku, gdzie czeka na niego spragniony krwi Nosferatu.

Szczegóły wydarzenia

Koncert zespołu Immortal Onion

Piątek, 5 listopad 2021 g. 19:00

Kołobrzeg Koncerty

Trio Immortal Onion jako laureaci Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańsk oraz VI edycji programu "Jazzowy debiut fonograficzny” organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca wydali w 2017 roku pierwszą płytę "Ocelot of Salvation” we współpracy z wydawnictwem Requiem Records.

W ciągu dwóch lat wystąpili z debiutanckim materiałem w sumie w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 roku zespół wydał własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie.

Szczegóły wydarzenia

Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem - Sabina Baral - Zapiski z wygnania

Niedziela, 28 listopad 2021 g. 18:00

Kołobrzeg Koncerty

Z warszawskiego Teatru Polonia do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu... Sabina Baral "ZAPISKI Z WYGNANIA" w wykonaniu Krystyny Jandy i Janusza Bogackiego z zespołem. Termin: 28 LISTOPADA 2021 (niedziela), godz. 18.00 sala widowiskowa RCK.

"Ile cierpienia można znieść, zanim się nie oszaleje? Powychodzili z lasów, z dziur w ziemi, z szaf, piwnic i strychów, wyszli półżywi z obozów, wrócili z Syberii i Kazachstanu, do domu, do Polski. A potem, przez następne dwadzieścia trzy lata nie wyjechali (...). Chcieli mieszkać tutaj, tu, gdzie się urodzili ich rodzice i gdzie się urodziły ich dzieci - my. Po wojennej gehennie, po latach cierpienia i strachu, mimo wszystko jeszcze raz zadecydowali, że Polska to ich kraj. I tych ludzi po 1968 roku Polska wyrzuciła".

Szczegóły wydarzenia