WYDARZENIA

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta
Międzynarodowe Spotkania z Folklorem INTERFOLK 2020

Wtorek, 11 sierpień 2020 - sobota, 15 sierpień 2020

RCK w Kołobrzegu im. Z. Herberta, Kołobrzeg

Festiwale

Interfolk. Międzynarodowe Spotkania z Folklorem festiwal odbywający się w Kołobrzegu od 1991 roku.


Co roku, w sierpniu, do Kołobrzegu przyjeżdżają zespoły ludowe z różnych stron świata. Podczas pięciu dni festiwalowych miłośnicy folkloru mogą zobaczyć regionalne tańce i usłyszeć unikalne ludowe brzmienia oraz pieśni przekazywane z pokolenia na pokolenie.


Festiwal rozpoczyna tzw. Korowód Folkloru czyli parada zespołów folklorystycznych ulicami miasta, której towarzyszy spotkanie artystów z władzami samorządowymi. Następnie koncerty odbywają się codziennie w kilku odsłonach, na trzech scenach. Na plaży można uczestniczyć w animacji gier i zabaw ludowych w cyklu "Na ludowo", można także spróbować kuchni regionalnej, na Skwerze Pionierów występują kapele zespołów interfolkowych oraz wieczorami w amfiteatrze odbywają się występy Folklor czterech stron świata zespołów zagranicznych.


Co roku, festiwal wieńczy Koncert Galowy na plaży przy molo z pokazem sztucznych ogni. Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 "Europejska Współpraca Terytorialna" - "Współpraca Transgraniczna" Krajów Meklemburgia - Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczypospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013. Impreza jest organizowana przez Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu pod patronatem CIOFF (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej), której główną ideą jest ochrona nieskażonego dziedzictwa kulturowego.

Kup Bilecik