Contact Us!

Cykl podrożniczy "Za horyzontem"- "W poszukiwaniu kosmitów" Chile, Boliwia, Peru. Fotoreportaż, opowieści z podróży Darka Swosińskiego i Tomasza Stępnia, sala widowiskowa RCK, wstęp wolny
19.03.2015 (czwartek), g.18.00

(...) Ekipa w osobach: Długi - Darek Swosiński, Gregor - Grzegorz Brzęk, Doctor i ja - Tomasz Stępień , właściwie bez większych problemów znalazła się w samolocie i rusza w poszukiwaniu przygód, krajobrazów i przede wszystkim kosmitów. Może tam, gdzie będziemy uda nam się znaleźć spokój i harmonię, może siebie. (...)

(...) Nasza trasa zaczyna się w Santiago de Chile, dalej Calama i San Pedro de Atacama. Później jeszcze Boliwia i Salar de Uyuni, La Paz, Tiwanku, Puno. Ze względu na niemal całkowicie nowy i premierowy skład grupy do naszej trasy wpisano Świętą Dolinę Inków, Kanion Colca i Linie Nazca. (...) 

(...) Penetrując uliczki San Pedro w kilku miejscach natrafiamy na ślady starożytnych kosmitów. W pracowniach artystycznych i sklepikach z rzemiosłem znajdujemy rysunki ludzików, ognistych ptaków. Oni gdzieś tu są. (...)

(...) wisienka na torcie. Tort skada sie z gór, wulkanów, gejzerów, przekładanych pustyniami i ozdobionych lagunami, a ostatnia z nich to prawdziwa perła LAGUNA COLORADA!!!!!!

Czerwone wody laguny nakrapiane setkami dostojnie spacerujących różowych flamingów. Cisza przerywana nawoływaniami flamingów, które brodząc w przybrzeżnym gorącym błocie podchodzą do nas na odleglość kilku metrów. Otaczająca nas przepiękna, dzikia natura przepełniona odbiciami gór w płytkich, kolorowych wodach lagun,  bezkresna przestrzeń pochłaniająca majaczące na horyzoncie górskie szczyty, wypełniona słońcem, wiatrem i kwieleniem setek brodzących w wodzie flamingów wypełniła nasze wnętrza bezgranicznie do tego stopnia, że nasze godowe tańce z fotografią stały się bardzo statyczne i przy brzegu zastygaliśmy jak słupy soli chłonąc otaczające nas piękno. Tu nie ma czasu, nie ma pośpiechu, nie ma świata , tutaj stajesz się cząstką tego co cię otacza. (...)

Tomasz Stępień

 

 

 

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause