Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejny koncert z cyklu RCK PRO JAZZ


29 kwietnia 2017 (sobota) o godzinie 19:00 w sali widowiskowej wystąpi Yarosh Organ Trio w składzie: 
Kajetan Galas – organy Hammonda, 
Tomasz Pruchnicki – saksofon, 
Przemysław Jarosz – perkusja, 
z towarzystwem wokalistki Katarzyny Mirowskiej. 


Bilety w cenie:
30zł (normalne), 25zł (ulgowe) – dostępne w kasie RCK

Yarosh Organ Trio – trio perkusisty Przemysława Jarosza, który po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, postanowił razem z Tomaszem Pruchnickim oraz Kajetanem Galasem zaprezentować własną muzykę. Jesienią 2016 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Yarosh Organ Trio”, charakteryzujący się wachlarzem barw i nastrojów, które wspólnie tworzą monolityczną w swym charakterze opowieść. Energetyczny "Trójmiar", nastrojowe i melancholijne "Before" czy motoryczne "Summer Trip" to tylko niektóre z utworów, które stanowią repertuar tria. Wykorzystanie niecodziennych na polskich scenach jazzowych organów Hammonda, nadaje charakterystycznego kolorytu nagraniom artystów. Ponadto w brzmieniu zespołu nie brak bezpośrednich nawiązań do kanonu światowego mainstreamu jazzu, co połączone z autorskimi kompozycjami lidera zespołu tworzy niepowtarzalną, nową jakość.

 

Przemysław Jarosz - perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej (Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Dominik Bukowski, Piotr Lemańczyk, Krystyna Stańko) występując na większości polskich festiwali jazzowych. 
Od 2005r. kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

Katarzyna Mirowska - wszechstronna wokalistka, autorka muzyki i tekstów, zwyciężczyni Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005), znalazła się w gronie 10 finalistów koncertu „Debiuty” podczas KFPP w Opolu (2008), wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości” (2005).
W 2013 roku wydała autorską płytę „Liquid Love”, której współkompozytorem, aranżerem i producentem jest Robert Jarmużek. Przez lata współpracowała z funkowym zespołem „The Crackers Band”, jazzowym kwartetem wokalnym „The Sound Office”, a także własnym kwartetem jazzowym, z którym gościła na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Obecnie zajmuje się działalnością koncertową solową i zespołową (zespół wokalny „The Sound Pack”), a także prowadzi działalność pedagogiczną. Na co dzień jest związana z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu i Uniwersytetem Zielonogórskim, gdzie prowadzi klasę wokalną.

 


Na koncercie zespół z wyjątkowym towarzystwem wokalistki Katarzyny Mirowskiej, zaprezentuje muzykę z debiutanckiego albumu „Yarosh Organ Trio” oraz nowe kompozycje, zwiastujące kolejny album studyjny.
 

 

"(…) Jest w tym świeżość podparta pełną współpracą składu: niezależnie, czy to szybszy „Summer Trip”, czy spokojna „Kołysanka”, słychać muzyczną demokrację. Płyty grup jazzowych, których liderami są perkusiści, to na naszej scenie raczej rzadkie sytuacje. Tym bardziej warto sięgnąć po krążek i przekonać się co przez wielu uważany za „muzyka tła” artysta ma do powiedzenia. A ma dość sporo.” 
Rafał Zieliński, Gazeta Wyborcza, Wrzesień 2016

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360