Contact Us!

Zapraszamy na koncert z cyklu RCK PRO JAZZ. 
5 lutego o godzinie 19:00 w sali widowiskowej RCK wystąpi Adam Bałdych Imaginary Quartet w składzie:
Adam Bałdych - skrzypce
Paweł Tomaszewski - fortepian
Michał Kapczuk - kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja


bilety: przedsprzedaż 35zł (do 3.02), 45zł (od 4.02)
dostępne w kasie RCK

 

Projekt Imaginary Quartet Adama Bałdycha, wykonuje utwory z jego trzech ostatnich płyt nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music: „Imaginary Room”, „The New Tradition” oaz „Bridges”. Kompozycje Bałdycha pokazują, że wiolinistyka jazzowa potrafi być zaskakująco nowoczesna, a sam Adam pomimo młodego wieku wyznacza nowe kierunki dla skrzypiec jazzowych. Adam Bałdych przełamuje wszystkie stereotypy na temat skrzypiec, a jego ekspresja, niezwykła kreatywność i wirtuozeria nie pozostawiają złudzeń dlaczego nazywany jest "Diabłem". „Bałdycha już teraz można śmiało stawiać w jednym rzędzie z Seifertem i Urbaniakiem, co więcej, na tle wymienionych artystów, niekwestionowanych, prawdziwych filarów jazzu, Bałdych zdaje się być pod względem wirtuozerii bezkonkurencyjny”. 
Piotr Iwicki – Jazz Forum

ARTYŚCI:
Adam Bałdych – skrzypek, kompozytor, urodzony 18.05.1986 w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza. W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z wybitnymi artystami europejskimi w ramach różnych projektów artystycznych. Należy do prestiżowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie w czerwcu 2012 roku, wydał premierowy album "Imaginary Room" w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli. 30 maja 2014 roku ukazał się jego kolejny album dla ACT MUSIC nagrany w duecie z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem, zatytułowany „The New Tradition”. Trzeci album dla niemieckiej wytwórni to Adam Bałdych & Helge Lien Trio „Bridges” wydany 28 sierpnia 2015."Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - pisał Urlich Olshausen z Frankfurter Allgemeine Zeitung (DE) po jednym z koncertów Adama. Artysta oprócz niesamowitej wirtuozerii ceniony jest za oryginalne brzmienie i kompozycje. Adam Bałdych świadomie nawiązuje do polskiej tradycji i zaciera granice między muzyką poważną i jazzową. Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP "Ale Sztuka", Grand Prix Jazz Melomani 2011 w kategorii Nadzieja Melomanów oraz w 2012 w kategorii Artysta Roku. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Album „The New Tradition” nagrany wspólnie z Yaronem Hermanem został przez TVP 2 i Stowarzyszenie Jazzowe Melomani wybrany Płytą Roku 2014. Adam Bałdych był również nominowany do nagrody FRYDERYK 2013 oraz 2015 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.
Wśród muzyków, z którymi współpracował znaleźli się zarówno niezwykle doceniani muzycy jazzowi: Jim Beard, Iiro Rantala, Leszek Możdżer, Billy Cobham, Aaron Parks, Jacob Karlzon, Lars Danielsson, Joachim Kühn czy Michel Portal, ale również artyści związani z muzyką popularną (Mika Urbaniak, L.U.C) oraz poważną (Paweł Hendrich, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski, Royal String Quartet). Bałdych coraz częściej zwraca się w stronę twórczości kompozytorskiej pisząc na duże składy - w 2014 roku cykl utworów „Mozaika” na orkiestrę i kwintet jazzowy – odnoszący się do mieszanki kulturowej ludności napływowej na tzw. Ziemie Odzyskane i czerpiący z ich tradycji oraz w 2015 - „Mozaika Impresje” - na skrzypce improwizujące, głos, fortepian, kontrabas, perkusję i orkiestrę smyczkową na zamówienie Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina. Pomiędzy koncertami i karierą solistyczną Adam działa również jako kompozytor muzyki teatralnej współpracując z wieloma teatrami i reżyserami (Rafał Matusz, Ellen Lande, Robert Czechowski, Przemysław Wiśniewski, Jan Tomaszewicz).

Paweł Tomaszewski - jeden z najzdolniejszych polskich pianistów jazzowych, kompozytor, producent i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat wielu konkursów jazzowych. Wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ze swoim trio jest laureatem: I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlach w roku 2005, Grand Prix oraz nagroda Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006. Z innymi zespołami: Grand Prix festiwalu Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze w roku 2006, I miejsce na Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Radomiu. Jest również dwukrotnym laureatem I nagrody indywidualnej na konkursie przy festiwalu Jazz nad Odrą w roku 2003 i 2004.Paweł Tomaszewski gra w Kwartecie Jarosława Śmietany, Kwartecie Grzegorza Nagórskiego, zespole Quintessence, zespole Miki Urbaniak, czy zespole Damage Control. Wraz z Wojtkiem Myrczkiem wydał w 2014 roku album „Love Revisited”.

Michał Kapczuk – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent klasy kontrabasu na Wydziale Jazzu w ZPSM w Warszawie oraz Akademii Muzycznej Katowicach. Współtworzy wiele projektów muzycznych o różnorodnych stylistykach (jazz, pop, rock). Kilkunastokrotnie zdobywał Grand Prix zespołowe na najważniejszych konkursach w Polsce i za granicą. Indywidualnie wyróżniony na Tarnów Jazz Contest 2008, Krokus Jazz Festiwal 2009 w Jeleniej Górze, "Jazz Nad Odrą 2010" we Wrocławiu oraz Gnesin Jazz Festival 2012 w Moskwie. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce oraz za jej granicami. W 2012 roku otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej, Stypendium Ministra Kultury i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia oraz został Laureatem Programu Stypendialnego ''Młoda Polska". 

Paweł Dobrowolski – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji prof. Adama Buczka w Katowicach. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek.Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Richard Bona, Mino Cinelu, Makoto Ozone, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin czy Krzesimir Dębski. Jest laureatem nagrody FRYDERYK w kategorii najlepszy album - muzyka jazzowa za udział w płycie „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego. Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych oraz miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np: Royal Albert Hall w Londynie, czy Olympia w Paryżu.

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360