Contact Us!

Zapraszamyy na koncert kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, żyjącej legendy polskiego jazzu.

13.12.2015 g. 18:00, sala widowiskowa RCK

bilety:
25zł do 11.12
35zł od 12.12
dostępne w kasie RCK

 

Zbigniew Namysłowski – saksofony
Jacek Namysłowski – puzon
Sławomir Jaskułke – fortepian
Andrzej Święs – bas
Grzegorz Grzyb – bębny

Zbigniew Namysłowski zaczynał od nauki gry na fortepianie, i wiolonczeli w szkołach muzycznych Krakowa i Warszawy. To właśnie wiolonczela była pierwszym instrumentem, na którym wystartował jako jazzman. Było to w 1957 r. w Klubie Studenckim Hybrydy i później na Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie. Początkowo fascynował go jazz tradycyjny a puzon, gdy wiolonczela poszła w odstawkę, był instrumentem, na którym grał w znanych polskich zespołach dixielandowych. Był liderem Modern Dixielanders.
Potem odkrył jazz nowoczesny i rozpoczął karierę saksofonisty. Zagrał liczne koncerty na festiwalach i trasach, które dały mu szeroki rozgłos we wszystkich krajach Europy, w Stanach Zjednoczonych w 1962, 1978, 1987 w Kanadzie, jak i Indiach, Australii, Nowej Zelandii, Izraelu, Kubie, Meksyku w latach 1989 i 1999, Brazylii, Kuwejcie, Szwecji, Austrii oraz Południowej Afryce. Współpracował między innymi z Krzysztofem Komedą, Czesławem Niemenem, Michałem Urbaniakiem, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem.
Nagrał około 30 płyt autorskich. Wiele z nich wydanych za granicą. W Anglii „Lola” – pierwsza polska płyta wydana poza granicami kraju, „Song Of The Pterodactil” ze słynnym Tonym Williamsem (Miles Davis Quintet) na bębnach, we Włoszech „1,2,3,4…”, w Niemczech „Jasmin Lady”, „Live In Balver Hoehle”, w USA „Namyslovski” i „Air Condition”.
Płyty takie jak „Winobranie”, „Kuyaviak Goes Funky”, stały się w Polsce super przebojami jazzowymi, oraz zostały uznane Płytami Wszech czasów w Polskim jazzie.
Zbigniew Namysłowski Quintet istnieje od 1963 roku. Pierwszy występ miał miejsce w Warszawie na festiwalu Jazz Jamboree w październiku 1963r. Od tego czasu rozpoczął się okres licznych tras koncertowych i festiwali w całej Europie. Pierwsza płyta Kwintetu to właśnie nagranie z tego pamiętnego koncertu J.J.’63. Potem w 1964 ukazały się dwie płyty studyjne. Jedna wydana w Polsce „Kwintet Zbigniewa Namysłowskiego”, a druga wydana w Anglii dla wytwórni DECCA pod tytułem „Lola”. Lola była pierwszą płytą polskiego zespołu wydaną na Zachodzie. Ostatnie trasy zespołu w 2002 roku to: Izrael, Brazylia, Szwecja, Kuwejt, Austria, Niemcy.
W obecnym składzie, grają niezwykle utalentowani młodzi muzycy, stanowiący absolutną czołówkę w Polsce.

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause