Contact Us!

Program Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Sztorm" na luty 2017. Seanse odbywają się w sali widowiskowej RCK. Cena biletu: 10zł

 

 

1.02. g.19.00
Fritz Bauer kontra Państwo
Reżyseria: Lars Kraume
Obsada:  Rudiger Klink, Burghart Klaussner, Andrej Kaminsky 
Czas trwania: 105 min. 
Produkcja: Niemcy, 2015 

W wyróżnionym Nagrodą Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, trzymającym w napięciu filmie o polowaniu na Adolfa, Eichmanna, zwanego też “architektem Holocuastu”, zobaczymy jednego z najbardziej znanych i lubianych aktorów niemieckich, Ronalda Zehrfelda, gwiazdę filmów Christiana Petzolda (“Barbara”, “Feniks”).
W 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer, odkrywa niezbite dowody świadczące o wine Adolfa Eichmanna, hitlerowskiego pułkownika, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się w Buenos Aires. 
Jako były więzień jednego z takich obozów, pragnie postawić zbrodniarzy wojennych przed sądem   i uparcie walczy o sprawiedliwość. Niestety, z powodu niejasnych powiązań niemieckiego wymiaru sprawiedliwości z byłymi Nazistami, doprowadzenie jakiejkolwiek sprawy do końca, pozostaje wciąż niemożliwe. Dokonując zdrady stanu, Bauer kontaktuje się z izraelskim wywiadem, Mossadem i przekazuje dokumenty obciążające Eichmanna. Dzięki temu dochodzi do procesu, który opisała później Hannah Arendt w książce “Banalność zła”.

 

 

4.02. g.19.00
Konwój

reżyseria: Maciej Żak
aktorzy: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Łukasz Lewandowski, Przemysław Bluszcz
czas trwania: 92 min. 
produkcja: Polska 2016 

W jednym z największych aresztów śledczych, kierowanym przez dyrektora Nowackiego (Janusz Gajos), dochodzi do zabójstwa więźnia. Rozpoczyna się śledztwo. Na przesłuchanie zostaje wezwany sierżant Berg (Przemysław Bluszcz), jeden z uczestników konwoju sprzed dwóch lat, o którego przebiegu nikt nigdy nie chciał opowiadać, a który może mieć coś wspólnego z popełnioną zbrodnią. Mimo zmowy milczenia, dociekliwy prokurator (Łukasz Lewandowski) zaczyna stopniowo odkrywać szokującą prawdę… 
 Konwój pokazuje zamknięty świat, w którym sprawiedliwość jest względna, a wymykający się prawu Układ rządzi wszystkim. Film podejmuje temat zbrodni i kary we współczesnym świecie oraz dylematu moralnego – co powinno się robić z najgroźniejszymi przestępcami naszych czasów.

 

 

8.02. g.19.00

Las. 4 rano 
Reżyseria: Jan Jakub Kolski
Obsada: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Maria Blandzi 
Czas trwania: 97 min. 
Produkcja: Polska , 2016 
 
Forst jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację, w której jest wiceprezesem. Zniszczenia, jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. 
Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny, zarośnięty, brudny, w łachmanach, zakłada wnyki na zwierzęta. Rozpoznajemy: to ten sam człowiek – Forst. Mieszka w lesie, w wybudowanej przez siebie ziemiance. Za towarzystwo ma trójnogiego psa. Żywi się mięsem upolowanej zwierzyny, żyje w zgodzie z przyrodą. 
Któregoś dnia przed drzwiami jego samotni staje trzynastoletnia Jadzia. Forst po raz kolejny musi zmienić swoje życie…

 

 

11.02. g.19.00
Amerykańska sielanka

reżyseria: Ewan McGregor
aktorzy: Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning
czas trwania: 108 min. 
produkcja: USA 2016 

Powojenne lata powszechnego optymizmu i dobrobytu. Sportowa legenda szkoły średniej, Seymour Levov (Ewan McGregor), dziedziczy fabrykę rękawiczek po swoim ojcu milionerze, żeni się z miss stanu New Jersey (Jennifer Connelly) i rozpoczyna spokojne, rodzinne życie w uroczej dzielnicy Old Rimrock. Pełnię szczęścia dopełniają narodziny wyczekanej córeczki. Wyrasta na ideał pokolenia nowej generacji - odpowiedzialny przedsiębiorca, sprawiedliwy szef, oddany mąż i przykładny ojciec. Ucieleśnia powszechną wiarę w to, że świat może być lepszy. Każdy może wywalczyć dla siebie lepszy byt i tworzyć swoją, lepszą rzeczywistość. Amerykański sen właśnie zaczął się spełniać…
Amerykańska sielanka bazuje na nagrodzonej Pulitzerem powieści amerykańskiego skandalisty Philipa Rotha o tym samym tytule. Film portretuje głębokie przemiany społeczne zachodzące w Ameryce XX-tego wieku pokazując je z perspektywy jednej rodziny. Jej los stanowi parabolę amerykańskiej, naiwnej wiary w iluzję nowego, lepszego świata. Obraz jest próbą rozliczenia wszystkich obietnic naszego stulecia: powszechnego pokoju, dobrobytu, porządku społecznego, błogosławieństwa domowego zacisza. 

 

15.02. g.19.00
Toni Erdmann

reżyseria: Maren Ade
aktorzy: Peter Simonischek, Sandra Hüller
czas trwania: 162 min. 
produkcja: Niemcy/Austria 2016 

 Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. Toni Erdmann to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Docenieni m.in. przez Europejską Akademię Filmową Sandra Hüller oraz Peter Simonischek zagrali brawurowo w historii kobiety, która choć poświęciła wszystko dla pracy, będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości.  Film znalazł się również na shortliście do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszy film zagraniczny.

 

17.02 g. 19:00 UWAGA! SEANS PRZENIESIONY NA PIĄTEK 24.02.2017 NA G. 19:00. BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ
Jackie

reżyseria: Pablo Larraín
scenariusz: Noah Oppenheim
Aktorzy: Natalkie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig
Czas trwania 95min.
Produkcja: Francja/USA/Chile 2016 
Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładany świat Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię... Jackie.

 

 

22.02. g.19.00
Moonlight

reżyseria: Barry Jenkins
aktorzy: Alex R. Hibbert, Ashton Sanders, Trevante Rhodes, Mahershala Ali, Naomie Harris, Janelle Monáe
czas trwania: 110 min. 
produkcja: USA 2016 
Uhonorowana ponad 140 nagrodami ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. Kronika życia czarnoskórego chłopca, dorastającego w jednej z najniebezpieczniejszych dzielnic Miami i starającego się znaleźć swoje miejsce w świecie. Na drodze ku dorosłości i pełnej akceptacji swojej tożsamości spotyka mężczyznę, który nieoczekiwanie zastępuje mu nieobecnego ojca. Film Jenkinsa to portret współczesnego życia społeczności afroamerykańskiej i jednocześnie bardzo osobista i poetycka medytacja, zaduma nad tożsamością, rodziną, przyjaźnią i miłością. 
Fenomenalna gra aktorów, poruszająca ścieżka dźwiękowa i zdjęcia, które pozostają w pamięci na długo, sprawiają, że wybrzmiewające w filmie uniwersalne prawdy budzą u widzów głębokie współczucie dla jego bohaterów. Jenkins w swoim dziele oszałamia wizją poruszających momentów, ludzi oraz nieznanej siły, która kształtuje nasze życie oraz czyni nas tym kim jesteśmy. 

 

25.02. g.19.00 26.02. g.16.00
Milczenie

reżyseria: Martin Scorsese
aktorzy: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Ciarán Hinds
czas trwania: 161 min. 
produkcja: USA 2016 

XVII wiek. Dwaj młodzi misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) przedostają się potajemnie do zamkniętej przed obcokrajowcami Japonii, gdzie za wszelką cenę usiłują odszukać swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią, ich przekonania i umiejętności przetrwania zostaną poddane najcięższej próbie.
Epicka produkcja w reżyserii Martina Scorsese, nad którą twórca Taksówkarza i Wilka z Wall Street pracował prawie trzy dekady. Oparte na powieści Shūsaku Endō i inspirowane autentycznymi wydarzeniami widowisko, ukazujące zderzenie dwóch cywilizacji i religii

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause