Contact Us!

02.11.2016 g.19.00
ZAGUBIENI

reżyseria: Petr Zelenka
aktorzy: Martin Myšička, Marek Taclík, Jana Plodková, Jitka Schneiderová
czas trwania: 108 min.
produkcja: Czechy 2015
Nagrody Czeskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej: Czeski Lew za scenariusz (Petr Zelenka) i montaż (Vladimír Barák)

 

Petr Zelenka, jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów, powraca po 6 latach przerwy z komedią Zagubieni. Nowy film twórcy Roku diabła, Guzikowców, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie i Braci Karamazow to pełna absurdalnego humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość satyra na czeski kompleks „nieuczestniczenia we własnej historii”.
Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Szukając tematu do artykułu, trafia na nietypową konferencję prasową, na której mają zostać ujawnione sekrety niechlubnej konferencji monachijskiej. W 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Przywódcy nie mieli jednak świadomości, że świadkiem ich potajemnych ustaleń była należąca do premiera Francji… papuga. Choć trudno w to uwierzyć, papuga nadal żyje i ma się dobrze. Do tego nie tylko doskonale zapamiętała kompromitujące rozmowy właściciela, ale również potrafi je powtórzyć. Pavel, pod wpływem impulsu – przeczuwając, że może to być medialna sensacja na skalę światową – wykrada papugę Daladiera, by wkrótce znaleźć się w sercu wielkiego politycznego skandalu.

W swojej szalonej komedii Zelenka pokazuje, że historię pisze się nieustannie od nowa. Wszystko to z inteligentną ironią, w duchu padających w filmie słów Hrabala: Czesi to śmiejące się bestie.​​​​ Zagubieni aż proszą się o polską odpowiedź, która zmierzyłaby się z naszą własną historią.

 

 

9.11.2016 g.19.00
PROSTA HISTORIA O MORDERSTWIE

reżyseria: Arkadiusz Jakubik
aktorzy: Andrzej Chyra, Kinga Preis, Filip Pławiak, Eryk Lubos, Ireneusz Czop
czas trwania: 90 min.
produkcja: Polska 2016

 


Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec. Prosta historia o morderstwie to drugi – po świetnie przyjętej „Prostej historii o miłości” z 2010 roku – film w dorobku reżyserskim znakomitego aktora. W rolach głównych nieustępujący mu pod względem talentu Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak znany m.in. z „Czerwonego pająka”.

Ten film ma prowokować pytania o genezę zła i kłamstwa w rodzinie. Jak to zło powstaje? Dlaczego kłamiemy, żeby to zło ukryć? I czy jesteśmy ofiarami piętna? Dzisiaj bohater tragedii antycznej zadałby sobie pytanie, że może to nie klątwa rządzi losem człowieka, lecz człowiek klątwą. Że nie jesteśmy ofiarami piętna, lecz sprawcami. Więc może jesteśmy tylko my i nasze wybory? Prosta historia o morderstwie to zaangażowana społecznie opowieść ubrana w garnitur kryminalnego thrillera.
Arkadiusz Jakubik, reżyser

 

 

16.11.2016 g.19.00
ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI

reżyseria: Tomasz Wasilewski
aktorzy: Julia Kijowska, Magdalena Cielecka, Dorota Kolak, Marta Nieradkiewicz, Tomasz
Tyndyk, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat
czas trwania: 104 min.
produkcja: Polska/Szwecja 2016

 

MFF w Berlinie 2016: Srebrny Niedźwiedź za najlepszy scenariusz
Festiwal Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie 2016: wyróżnienie jury
Valletta Film Festival 2016: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka - Dorota Kolak

Kameralny wielki film. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i doceniony przez jury Berlinale. Kobiece kino, mistrzowsko wyreżyserowane przez Tomasza Wasilewskiego („Płynące wieżowce”), nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie. Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia. Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Reżyser o filmie: To, co przeżywają moje bohaterki, właściwie nie ma nic wspólnego z transformacją. Ale gdyby żyły w innych czasach, miałyby inne możliwości. (...) Kocham takich połamanych bohaterów, którzy walczą, szukają, stoją nad przepaścią. I chcę ich nad tą przepaścią zostawić, żeby to widz zdecydował, czy skoczą, czy nie. (źródło: Gazeta Wyborcza)

Kawałek dobrego kina, przywołujący na myśl skojarzenia z estetyką i emocjonalną tonacją rumuńskiej nowej fali. Dawid Myśliwiec, Film.org.pl
Przedstawiając w Zjednoczonych Stanach Miłości cztery niezwykle samotne kobiety uwięzione w pułapce niespełnionej miłości i tłamszące swoje uczucia pod kredowobiałymi twarzami, Tomasz Wasilewski podsumowuje w pewien sposób ponad dwie dekady naszej polskiej wolności. Urszula Lipińska, Stopklatka.pl
Zjednoczone Stany Miłości to efekt pracy szybko dojrzewającego młodego filmowca, mówiącego silnym głosem, podany w ostrej wizualnie formie. Stephen Dalton, The Hollywood Reporter

 

 

23.11.2016 g. 16:45 i 19.00
WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE

reżyseria: Michał Marczak
aktorzy: Krzysztof Bagiński, Michał Huszcza, Eva Lebeuf
czas trwania: 100 min.
produkcja: Polska/Wielka Brytania 2016
MFF Sundance 2016: nagroda dla najlepszego zagranicznego reżysera filmu dokumentalnego (Michał Marczak)
MFF T-Mobile Nowe Horyzonty 2016: Nagroda Publiczności
Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym


Krzysiek kończy trwający pięć lat związek z pierwszą dziewczyną i przeprowadza się do mieszkania najlepszego kumpla, Michała. Obaj rzucają się w wir nocnego życia, od kameralnych „domówek” przez imprezy klubowe i plenerowe festiwale. Nie przejmują się niczym, nie ustając w pogoni za znalezieniem swojego miejsca w życiu. Ze szczerych rozmów, całonocnych zabaw i wędrówek wyłania się obraz marzeń, ale także lęków i frustracji. Nagłe pojawienie się w ich życiu byłej dziewczyny Michała - tajemniczej Evy, wystawi ich przyjaźń na próbę. Pulsująca w rytmie uczuć i muzyki historia opowiedziana zostaje z perspektywy przyjaciół uwikłanych w miłosny trójkąt. Nowy film Michała Marczaka – autora głośnego „Fuck for Forest”- porównywany przez krytyków do twórczości Sofii Coppoli czy kultowego dzieła Andrzeja Wajdy ”Niewinni czarodzieje”. Ten film to emocjonalny portret współczesnych dwudziestolatków, będący manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku.

 

 

30.11.2016 g.19.00
SŁUŻĄCA

reżyseria: Park Chan-wook
aktorzy: Kim Min-hee, Ha Jung-woo, Kim Tae-ri, Cho Jin-woong, Moon So-ri, Kim Hae-sook
czas trwania: 144 min.
produkcja: Korea Południowa 2016
MFF w Cannes 2016: konkurs główny, oficjalna selekcja

 

Najnowszy film Park Chan-wooka, twórcy „Oldboya” i „Pani Zemsty”. Przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści Sarah Waters Złodziejka. Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę - dziedziczkę wielkiej fortuny - aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą - posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Służąca to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi. Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. Służąca podbiła serca widowni tegorocznego festiwalu w Cannes, gdzie film miał swoją światową premierę.
Park Chan-wook zbudował na ekranie elegancką, szkatułkową opowieść z drobiazgową konstrukcją. Intryga goni intrygę, tajemnica przykrywa inną tajemnicę, błahe szczegóły okazują się mieć nieprzeciętne znaczenie, a niewinne postacie - drugie oblicze. Stopklatka.pl
Fantastycznie nakręcona Służąca spełnia wszystkie oczekiwania i nieustannie zaskakuje. To zabawny, perwersyjny thriller erotyczny i historia miłosna w jednym. The Hollywood Reporter

Film dla widzów powyżej 15 roku życia.

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause