Contact Us!

 

2.01.2019 g. 19.00

PŁOMIENIE

reżyseria: Chang-dong Lee

aktorzy: Ah in Yoo, Steven Yeun, Jong-seo Jun, Soo-kyung Kim, Seungho Choi

czas trwania: 148 min.

produkcja: Korea Południowa 2018

 

Jong-soo żyje z dorywczych prac w rodzinnym miasteczku położonym niedaleko Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej. Pewnego dnia spotyka Hae-mi, która twierdzi, że jest jego dawną koleżanką z klasy. Dziewczyna wyznaje, że w młodości bardzo go lubiła, ale on nigdy jej nie zauważał. Opowiada mu o planowanej podróży do Afryki i prosi go o zajęcie się kotem pod jej nieobecność. Kilka tygodni później zauroczony Jong-soo ma odebrać ją z lotniska, ale Hae-mi pojawia się w towarzystwie bogatego światowca Bena, którego poznała w Kenii. Z dnia na dzień nowy partner jego ukochanej budzi w chłopaku coraz większe podejrzenia.

Nazywany najsubtelniejszym thrillerem wszechczasów film Płomienie to luźna adaptacja opowiadania Spalenie stodoły  światowej sławy japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego. Twórcą filmu jest wybitny koreański reżyser Chang-dong Lee, który specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury.

 

5.01.2019 g. 19.00

GENTLEMAN Z REWOLWEREM

reżyseria: David Lowery

aktorzy: Robert Redford, Sissy Spacek, Casey Affleck, Tom Waits, Danny Glover, Elisabeth Moss

czas trwania: 93 min.

produkcja: USA 2018

 

Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

David Lowery, twórca filmu A Ghost Story, przedstawia opowieść o najbardziej czarującym złodzieju w historii, który nawet rabując banki, nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem. W filmie wystąpili Robert Redford, Sissy Spacek, Casey Affleck, Tom Waits, Danny Glover i Elisabeth Moss.

 

9.01.2019 g. 19.00

ONI

reżyseria: Paolo Sorrentino

aktorzy: Toni Servillo, Kasia Smutniak, Riccardo Scamarcio, Elena Sofia Ricci

czas trwania: 157 min.

produkcja: Włochy/Francja 2018

 

Paolo Sorrentino po kilkuletniej przerwie wraca do kin z komediodramatem Oni. Reżyser obsypanego nagrodami Wielkiego piękna (Oscar, Złoty Glob oraz BAFTA dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego), Młodości oraz serialu Młody papież znów serwuje wybuchową mieszankę prowokacji i uwodzenia. Bawiąc się biografią byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego – milionera i potentata medialnego – Sorrentino opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariażu seksu i władzy. A przede wszystkim o „dworze” chciwych pochlebców, jaki wyhodował wokół siebie jeden z najbardziej skompromitowanych współczesnych polityków. Za każdym Berlusconim, Orbánem, czy Trumpem są przecież jacyś „oni” czerpiący korzyści z populistycznych haseł, kryzysu demokracji i medialnych manipulacji.

Jednak w swoim filmie Sorrentino błyskotliwie łączy drapieżną polityczną satyrę z kameralnym dramatem, a iście barokowemu wizualnemu rozpasaniu, które wydaje się parodiować prostacki styl telewizji Berlusconiego, towarzyszą sceny zaskakująco intymne. Brytyjski The Guardian dostrzegł nawet czułość w sposobie, w jaki włoski reżyser portretuje słabość starzejącego się mężczyzny. Groteskę z nostalgią brawurowo pogodził na ekranie ukochany aktor Sorrentino, znany z Wielkiego piękna i Boskiego Toni Servillo. Jego spektakularna metamorfoza to jeden z największych atutów filmu, który w samych Włoszech obejrzało aż milion widzów.

Oni są u władzy. Oni są cyniczni, niemoralni i zachłanni. Oni chcą uwielbienia. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i orbitujący wokół nich karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i politycznej chwały. Oni chcą uwieść tłumy. W świecie, gdzie najcenniejszą walutą jest młodość i seks, oni nie mają sobie równych.

 

11.01.2019 g. 19.00

SUSPIRIA

reżyseria: Luca Guadagnino

aktorzy: Dakota Johnson, Tilda Swinton, Chloë Grace Moretz, RenéeSoutendijk, Mia Goth, Jessica

czas trwania: 152 min.

produkcja: USA/Włochy 2018

premiera: 2018-11-02

 

Amerykańska tancerka Susan udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc, szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce poznają jej największy, mroczny sekret.

Nowa odsłona kultowych Odgłosów -  arcydzieła Dario Argento z 1977 roku, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy. Współczesną wersję produkcji wyreżyserował Luca Guadagnino nominowany do Oscara i nagrody BAFTA  za film „Tamte dni, tamte noce”.

 

16.01.2019 g. 19.00

FUGA

reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

aktorzy: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka, Ewa Błaszczyk

czas trwania: 103 min.

produkcja: Polska/Czechy/Szwecja 2018

 

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem wracają  do niej urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy - tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Agnieszka Smoczyńska, twórczyni wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu”, powraca z kolejnym filmem, nagrodzonym podczas tegorocznej edycji festiwalu w Gdyni. W roli głównej wystąpiła Gabriela Muskała, która jest również autorką scenariusza. Na ekranie partnerują Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba, Halina Rasiakówna, Klara Bielawka i Ewa Błaszczyk.

 

23.01.2019 g. 19.00

BERGMAN. ROK Z ŻYCIA

reżyseria: Jane Magnusson

aktorzy: Ingmar Bergman, Lena Endre, Thorsten Flinck, Liv Ullman, Lars von Trier, Barbra Streisand, Lena Andre

czas trwania: 117 min.

produkcja: Szwecja/Norwegia 2018

 

1957 był ważnym rokiem dla Ingmara Bergmana - przede wszystkim dlatego, że właśnie wtedy miały premierę filmy Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki, dzięki którym Szwed wszedł do panteonu ówczesnego kina. Dokument Jane Magnusson zdaje raport z tego momentu, opowiada przy tym także o latach, które do niego doprowadziły i które po nim nadeszły, ukazując tak naprawdę całe życie reżysera. Portret, jaki wyłania się z tej meandrycznej narracji, jest zaskakująco ambiwalentny. Z jednej strony Bergman zostaje przedstawiony jako wielki artysta, słusznie podziwiany i nagradzany. Z drugiej zaś raz po raz podejmowane są kwestie związane z jego trudnym charakterem: mitomania, egoizm, despotyzm czy skłonność do zdrady. Dzięki temu Bergman - rok z życia to znacznie więcej niż kolejna dwuwymiarowa kinfolilska laurka.

 

25.01.2019 g. 16.30 i 19.00

KURSK

reżyseria: Thomas Viterberg

aktorzy: Colin Firth, Max von Sydow, MatthiasSchoenaerts, LéaSeydoux, Michael Nyqvist

czas trwania: 117 min.

produkcja: Belgia/Luksemburg 2018

DODATKOWY SEANS FILMOWY - GODZ. 16.30

10 sierpnia 2000 roku okręt podwodny Kursk, stalowy kolos o rozmiarach pary jumbo jetów i długości dwóch boisk piłkarskich, wyrusza na pierwsze od dekady ćwiczenia wojenne. Niezatapialna duma rosyjskiej marynarki bierze udział w wielkich manewrach Floty Północnej w towarzystwie 30 okrętów i trzech innych łodzi podwodnych. Dwa dni później potężna eksplozja, którą zarejestrowały nawet sejsmografy na Alasce, posyła Kursk na dno arktycznych wód Morza Barentsa. Według docierających informacji katastrofę przeżywa zaledwie 23 ze 118 obecnych na pokładzie marynarzy. Rozpoczyna się desperacka akcja ratunkowa, która przykuwa uwagę całego świata. Chociaż szanse na ocalenie oraz zasoby tlenu żołnierzy maleją z godziny na godzinę, Rosjanie konsekwentnie odmawiają przyjęcia pomocy z Zachodu. Przez kolejne 9 dni trwa porażający dramat. Biorą w nim udział walczący o życie marynarze Kurska, ich rodziny, a w wśród nich wierząca w ocalenie męża TanyaAverin (LéaSeydoux), sztaby dowódcze najważniejszych mocarstw świata i kapitanowie jednostek, gotowych ruszyć na pomoc Rosjanom – w tym brytyjski komandor David Russell (Colin Firth).Najnowsze dzieło wybitnego duńskiego reżysera – Thomasa Vinterberga, twórcy obsypanych nagrodami obrazów Festen i Polowanie. inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia rosyjskiego okrętu podwodnego z napędem atomowym, który zatonął 12 sierpnia 2000 roku, w trakcie wielkich manewrów rosyjskiej loty na Morzu Barentsa. Scenariusz filmu autorstwa Roberta Rodata powstał na podstawie bestsellerowej książki Roberta Moore'a A Time to Die: The Untold Story of the Kursk Tragedy.

 

30.01.2019 g. 19.00

DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK

reżyseria: Lars von Trier

aktorzy: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough

czas trwania: 155 min.

produkcja: Dania/Francja/Niemcy/Norwegia 2018

 

Podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera, reżysera Nimfomanki, Antychrysta i Melancholii. W rolach głównych Matt Dillon, UmaThurman, RileyKeough oraz Bruno Ganz.

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach (Przełamując fale, Tańcząc w ciemnościach). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. Dom, który zbudował Jack to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360