Contact Us!

Klub Modelarstwa Kosmiczno Lotniczego Regionalnego Centrum w Kołobrzegu jest sekcją o wieloletniej tradycji. Początek kołobrzeskiego modelarstwa sięga lat 60-tych kiedy to wieloletni reprezentant Polski Ryszard Smoliński przyjechał do naszego miasta i otworzył sekcje przy klubie Garnizonowym.

 

Następnie klub przeszedł pod skrzydła Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej co trwało do roku 2003. Następnie Pan Ryszard rozstał się z KSM i od 2003 roku Klub Modelarski stał się jedną z sekcji RCK w Kołobrzegu. Nowym instruktorem stał się Marek Bujak.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w szkole społecznej przy ulicy Radomskiej. Pierwsi podopieczni Pana Marka wystartowali w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski w 2007 r. w pieszych dniach maja. Debiutujący Mateusz Gryń zajął 21 miesce a Hubert Przedwolski sklasyfikowany został na 34 miejscu. W zawodach startowało 56 modelarzy bez podziału na seniorów i juniorów, co było wielkim sukcesem Kołobrzeżan. Ciekawostką jest ze tata Huberta był pierwszym modelarzem podopiecznym Pana Ryszarda który startował w zawodach.

W sezonie 2007/2008 w zajęciach uczestniczy 7 młodych adeptów sportu modelarskiego. Rok szkolny jest pracowity dla kołobrzeżan:

  •     pokaz modelarski - puszcznie rakiet - WOŚP ("Światełko do nieba")
  •     puszczanie rakiet ze Skweru Pionierów podczas Dni Kołobrzegu 2008
  •     w dniach 18-20 lipiec 2008 r. Mateusz Gryń, Hubert Przedwolski, Jakub Kolek, Adrian Resiak, Karol Ciechowski będą reprezentować barwy naszego miasta na zawodach modelarskich WORLD CUP IN ZIELONA GÓRA

Zajęcia odbywają się w Społecznej Szkole Podstawowej na ul. Radomskiej w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 - 19.00. 

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 602 648 770

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360