Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury zaprasza na wernisaż Wojciecha Dopierały "Malarstwo".
Werrnisaż odbędzie sie w Galerii Sztuki Współczesnej (prawe skrzysło ratusza), 24.02.2017r. (piatek) o g. 19:00

 

Wystawa potrwa dop 25.03.2017

 

WOJCIECH  DOPIERAŁA 
Urodził się w 1959r. w Strzelnie Starym XII- wiecznym mieście otoczonym  romańską  architekturą, pobliskim  tajemniczym Gopłem, legendarną „Mysią Wieżą”; gniazdem naszych przodków Gnieznem i prastarym Biskupinem, co w znaczący sposób wpłynęło na jego życiowe pasje i zainteresowania artystyczne.
W Liceum Ogólnokształcącym uczęszczał do klasy (określanej w dawnej nomenklaturze szkolnej) o profilu plastycznym, gdzie nabył wiedzy teoretycznej w zakresie historii sztuki  oraz podstaw  różnych  technik i tematów malarskich. Po maturze wstąpił na Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Poznaniu, a po jej ukończeniu pracował w Szczecinie, wykładał też farmakologię.
Od 1986r. zamieszkał w Kołobrzegu. Pracuje jako farmaceuta, ale ogromną część życia poświęca swojej pasji - malarstwu i historii sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, posługuje się także akwarelą, pastelem suchym, węglem i  akrylem. Ulubiona tematyka to postać, portret, martwa natura i pejzaż miejski.
W latach 2006,2007,2009 uczestniczył w PRZEGLĄDACH TWÓRCZOŚCI NIEPROFESJONALNEJ, gdzie jego prace otrzymały główne nagrody, a także wyróżnienia na przeglądzie wojewódzkim. 
Od 2010r. jest członkiem  STOWARZYSZENIA  ARTYSTÓW - GRUPA KOŁOBRZEG a od trzech lat pełni funkcję wiceprezesa. Od 2006 r.  jego prace prezentowane są na okładkach biuletynu „FARMACJA POMORZA ŚRODKOWEGO”, a  w 2007 w albumie  „APOTHECARE NECESSE EST…” przedstawiono jego sylwetkę i kilka obrazów wśród artystów – aptekarzy  z całej Polski.
Uczestniczył w wystawach zbiorowych i konkursowych w Kołobrzegu,Trzebiatowie,Wałczu , Olkuszu ,Pile,Ustroniu Morskim, Połczynie Zdroju, Złotowie, w listopadzie 2016 w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w styczniu 2017 w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie.
Jego prace są w zbiorach  prywatnych  w Polsce oraz na Malcie, w Turcji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, we Włoszech i USA.
Obrazy o tematyce  aptekarskiej znajdują się w Warszawie w gmachu  Naczelnej Izby Aptekarskiej przy ul. Długiej16.

 

 

autoportret
autoportret
kobieta w ogrodzie
kobieta w ogrodzie
martwa natura
martwa natura

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause