Contact Us!

Zapraszamy serdecznie na spektakl słowno-muzyczny '' Pan Cogito przygody z muzyką"

24.04.2018 ( wtorek) , g.19:00

bilety:35 zł (ulgowe), 40zł (normalne)

sala widowiskowa 

Pan Cogito przygody z muzyką

spektakl słowno-muzyczny na podstawie twórczości Zbigniewa Herberta

scenariusz i reżyseria:

Anna Seniuk

 

wykonanie:

Anna Seniuk / słowo Emilia Raiter / harfa

Spektakl to przypowieści inspirowane muzyką, mitologią i przemyśleniami P. Cogito mające przedstawić świat w którym zawsze jest miejsce na prawdę, godność i bezkompromisowość.

Autor "Pana Cogito" był wielkim melomanem i znał się na muzyce, często używał w poezji terminów muzycznych i opisu dźwięków jako metafory. Z czułością opisywał instrumenty muzyczne, i wyrażał swoje zdanie - poprzez myśli p. Cogito - o muzyce współczesnej. Obcowanie z twórczością Zbigniewa Herberta wymaga skupienia i czasu na refleksję, stąd potrzeba "oddechu", którym jest muzyka. Dźwięki harfy nie przeszkadzają słuchaczowi, wręcz przeciwnie - zabierają go w intymny świat własnych przemyśleń. Kontrapunktem zaś będzie suchy dźwięk kołatki i drewnianych instrumentów perkusyjnych.

 

 W programie znajdzie się między innymi znany wiersz „ KOŁATKA”:

Są tacy którzy w głowie Hodują ogrody

A włosy ich są ścieżkami

 

Do miast słonecznych i białych

 

 

Łatwo im pisać Zamykają oczy

A już z czoła spływają Ławice obrazów

Moja wyobraźnia To kawałek deski

A za cały instrument Mam drewniany patyk

 

Uderzam w deskę

 

A ona mi odpowiada Tak-tak

Nie-nie

 

Innym zielony dzwon drzewa Niebieskie dzwon wody

Ja mam kołatkę

 

Od niestrzeżonych ogrodów


 

Uderzam w deskę A ona odpowiada

Suchy poemat moralisty Tak-tak

Nie-nie

 

 

Anna Seniuk

Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła PWST w Krakowie i również tam zadebiutowała na scenie rolą Irmy w Wariatce z Chaillot J. Giraudoux w Starym Teatrze . Występowała na deskach licznych teatrów, m.in.: Teatru Ateneum, Teatru Powszechnego w Warszawie i Teatru Polskiego. Od 2003 roku jest aktorką Teatru Narodowego w którym w ostatnich latach można byłą ją zobaczyć w takich sztukach jak: „PAN TADEUSZ – wszystkie słowa”, „Twórcy Obrazów”,„ Udręka Życia”. Najnowsza sztuka w której można zobaczyć artystkę to „Ułani” autorstwa Jarosława Marka Rymkiewicza . Od lat współpracuje z Teatrem Polskiego Radia, gdzie zagrała ponad 40 ról. Grała także w Teatrze Telewizji, w filmach i w serialach. Znana widzom między innymi z filmów i seriali : Czterdziestolatek, Czarne Chmury, Konopielka, Panny z Wilka, Awantura o Basię. W ostatnim czasie można było zobaczyć artystkę w filmach: „Kanadyjskie sukienki” oraz : „Syn Królowej Śniegu”

Anna Seniuk to również reżyser. Wielkim powodzeniem cieszy się Jej „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy, wystawiana w Teatrze Narodowym.

Artystka wielokrotnie wyróżniona prestiżowymi nagrodami, m.in.: Wielki Splendor – nagroda Teatru Polskiego Radia, Mistrz Mowy Polskiej, Złoty Medal Gloria Artis - Zasłużony. Zdobywczyni TeleKamery i TeleMaski .

W 2016 r. ukazała się książka Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem - wywiad rzeka, który z aktorką przeprowadziła jej córka Magdalena Małecka-Wippich.

 

 

Emilia Raiter

Harfistka, opowiadaczka. Urodzona w Lublinie, w wieku sześciu lat wyjechała do Moskwy, gdzie zapoznała się z tajnikami gry na harfie w Szkole Muzycznej, a następnie w Moskiewskim Państwowym College’u Muzycznym im. F. Chopina (1994-2005). W 2004 roku zdobyła pierwsze szlify aktorskie w Moskiewskim Studiu Teatralnym - „Nejroteatr”. W czerwcu 2005 roku zamieszkała w Warszawie gdzie zgłębiała technikę gry na harfie w Akademii Muzycznej im. F.Chopina. W 2008 roku rozpoczęła naukę w Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” gdzie do roku 2012 występowała jako aktorka i instrumentalistka.

W 2016 roku z udziałem harfistki odbyła się premiera projektu Kołysanki z krańców świata i czasu, współtworzonego z Agnieszką Mendel i Maciejem Hanuskiem. Artystka współtworzy duet Piła i Harfa, który w marcu 2014 wygrał w konkursie 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej Nurt Off we Wrocławiu.Od 2013 roku współpracuje z Grupą Studnia O biorąc udział w przedstawieniach oraz projektach dydaktycznych jako harfistka i opowiadaczka. Dodatkowo we współpracy z multiinstrumentalistą Sebastianem Pikulą tworzy kilka projektów muzycznych. Stale występuje w solowych koncertach i przedstawieniach.

anna seniuk zdjęcie 1
anna seniuk zdjęcie 1
annaseniuk zdjęcie 2
annaseniuk zdjęcie 2
annaseniuk zdjęcie 3
annaseniuk zdjęcie 3
Emilia Raiter zdjęcie
Emilia Raiter zdjęcie

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause