Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na drugą edycję RCK Rap Fest. Prezent dla wszystkich z okazji końca wakacji. 
W tym roku od g. 18:00 na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1 wystąpią kolejno:

- Bublon & Germi
- Rasky & Filozof
- Reno
- ReTo 
- Włodi 

Wstęp wolny!

Reno 
rapuje od 1997 roku, szersze grono słuchaczy poznało go przy okazji nielegala „Następny Level” opublikowanego w 2004 roku. Album do tej pory jest wspominany z sentymentem przez słuchaczy jako jedna z najważniejszych płyt polskiego podziemia. Od tamtej pory Reno dał się poznać jako błyskotliwy obserwator miejskiego życia, z dystansem i humorem opisujący polskie realia.
Gościnne występy u Ortega Cartel, Rasmentalism czy Okolicznego Elementu nie pozwoliły zapomnieć słuchaczom o bełchatowskim raperze. Lato 2017 to czas na powrót po latach, już niedługo będzie można posłuchać nowego albumu Reno.

 

 


ReTo
raper z podwarszawskiego Piastowa. Jeden z bardziej charakterystycznych i wpływowych twórców młodego pokolenia. Swoją karierę w internecie zaczynał w 2011 roku, jednak został rozpoznawalny dopiero po wypuszczeniu do sieci utworu "Minotaur", czyli w marcu 2015 roku. W swojej twórczości kładzie nacisk na błyskotliwe teksty, ciekawe porównania, czy nawiązania do mitologii greckiej.
Raper był trzecim uczestnikiem "Młodych Wilków 5" w 2017 roku. 
Ma na koncie współpracę m.in z takimi raperami jak Quebonafide czy Borixon.

 

 

Włodi
to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych raperów na polskiej scenie. Współzałożyciel legendarnej grupy Molesta Ewenement oraz projektu Parias ma na swoim koncie 10 albumów, w tym 4 solowe wydawnictwa. Wydany w 2014 longplay "Wszystko z dymem", uzyskał status złotej płyty.
Obecnie Włodi promuje wydany w marcu 2017 album „Wszystkie drogi prowadzą do dymu”. Za warstwę muzyczną odpowiadają The Returners, Sampler Orchestra oraz w przeważającej części Dj B., który towarzyszy raperowi również na scenie. Na "W.D.P.D.D.” raper po raz kolejny stawia się w roli bezkompromisowego obserwatora świata. 10 utworów o charakterystycznym ciężkim i klimatycznym brzmieniu, starannie dobrani goście – m.in. PRO8L3M, Otsochodzi, Ero czy Holak, nakreśla mocno offowe oblicze Włodiego – nowe nagrania charakteryzuje duża surowość, a sam autor określa swoją najnowszą twórczość jako „rap fabularny”.

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause