Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na ósmą edycję RoCK Festiwalu.

24.08.2018 (piątek) godz. 18.00, Amfiteatr, ul. Fredry 1

Bilety: 2 zł

 

24 sierpnia (piątek) na scenie kołobrzeskiego amfiteatru przy ul. Fredry 1, wystąpią kolejno:

 

- In Silence (wyróżnienie Przeglądu Lokalnych Zespołów Rockowych) 

- Sto Milionów (laureat Przeglądu Lokalnych Zespołów Rockowych)

- Radio Bagdad

- Kobranocka

- Dezerter

 

START: 18.00

Zapraszamy! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RADIO BAGDAD

fot. A. Markus

 

Zespół Radio Bagdad powstał na początku 2004 roku z inicjatywy Konrada Siedleckiego – Sielaka (voc, git), który ogłoszeniem w Anonsach pozyskał do współpracy Krzysztofa Lewandowskiego – Dzika (bas, voc). Dzik miał już za sobą kilkuletnie granie w brodnickim zespole The Arrow, który rozpadł się kilka miesięcy wcześniej. Sielak (autor wszystkich tekstów) chciał stworzyć zespół grający żywą, melodyjną muzykę rockową, przywiązując zarazem dużą wagę do warstwy tekstowej. Pierwsze próby i pomysły na wspólne utwory pojawiły się jeszcze przed obraniem ostatecznej nazwy. Przez kilka pierwszych miesięcy za perkusją zasiadali kolejno Bartosz Marchlewski i Piotr Pastuszak, lecz dopiero pojawienie się Roberta Kiesza (Majonesa) ostatecznie skonsolidowało zespół. Wtedy też pojawiła się nazwa oraz pierwsze koncerty w Trójmieście i okolicach.

Przez następne 5 lat trio bardzo intensywnie pracowało nad materiałem oraz koncertowało po całej Polsce. Ukazały się pierwsze nagrania, wpierw wydane własnym sumptem: „Demo 2005”, „Demo 2006”, później już – po podpisaniu kontraktu z wrocławskim wydawcą Lou Rocked Boys – oficjalne płyty: „Słodkie koktajle Mołotowa” (2007) i „Kupując czerń” (2009). Do każdej z płyt ukazały się po trzy single radiowe. Zespół zrealizował też teledyski do ośmiu piosenek. Z końcem 2009 r. za bębnami Majonesa zastąpił Przemysław Kędzierski (Przemo).

Zespół przywiązuje dużą wagę do koncertów, stąd ich liczbę można już liczyć w setkach (ponad 300). Oprócz wielu samodzielnych występów mają na koncie kilka tras z innymi zespołami: z Happysad i Hurtem wiosną 2006, dwukrotnie z Akurat (2007, 2011) oraz wspólną trasę z zaprzyjaźnionym warszawskim zespołem NAIV jesienią 2009 r. Pierwsza duża samodzielna, klubowa trasa Radia Bagdad miała miejsce wiosną 2008 r. i obejmowała 30 miejscowości. Występowali na największych festiwalach w Polsce, m.in.: Przystanek Woodstock (2008), Union of Rock w Węgorzewie (2006, 2007, 2008), Open’er Festiwal (2008), Jarocin Festiwal (2006), Hunterfest w Szczytnie (2006).

 

KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka, towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły się także składanki „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…”. W 2010 roku wyszła ostatnia najnowsza płyta „Spox”.

Zespól w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns’n’Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w : Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstok, Sopot, Opole, Jarocin.

Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy były liczne polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta. Największymi hitami zespołu są: Kocham Cię jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju.

 

DEZERTER

fot. Maciej Olinkiewicz

 

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespół nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983). W 1985 r. ukazały się dwie kompilacje z piosenkami Dezertera: „Fala” i „Jak punk to punk”. Rok 1987 przyniósł wydanie w USA przez Maximum Rock’n’Roll pierwszej długogrającej płyty Dezertera „Underground Out Of Poland” oraz pierwszej (ocenzurowanej) płyty w kraju „Kolaboracja”. Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 – „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydana w Polsce i we Francji) oraz dwumiesięczna trasa po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia) i Japonii.

Kolejne lata działalności przyniosły ważne płyty dla polskiej sceny niezależnej, m.in. „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996), „Ziemia jest płaska” (1997). W XXI w. ukazały się trzy studyjne albumy: „Nielegalny zabójca czasu” (2004); „Prawo do bycia idiotą” (2010), który został doceniony nie tylko przez słuchaczy, ale wyjątkowo również przez branżę muzyczną, czego wyrazem była nagroda Fryderyk 2010; oraz „Większy zjada mniejszego” (2014). W 2016 r., po 33 latach, został wznowiony singiel „Ku przyszłości”.

Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Piosenki Dezertera znalazły się na wielu składankach oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów (m.in. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reż. A. Wajdy oraz „Dom zły” w reż. W. Smarzowskiego).

Dezerter to:

Robert Matera – gitara, śpiew

Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty

Jacek Chrzanowski - bas

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause