Contact Us!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla dzieci i młodzieży na Ferie 2018.

Zapisy pod nr telefonu 94 35 249 49 w.47 lub osobiście w Dziale Animacji Kultury.

Liczna miejsc na zajęcia ograniczona

 

PROGRAM FERII 2018

UWAGA! DNIA 25.01.2018 SPEKTAKL „ŚPIĄCA KRÓLEWNA” ZOSTAŁ PRZENIESIONY Z GODZ. 14.00 NA GODZ. 13.30

WARSZTATY MANUALNO-PLASTYCZNE (od 7 lat), prowadząca: Iza Korpa-Jarosz

W trakcie zabawy ze sztuką dzieci twórczo i kreatywnie spędzą czas. Zajęcia dadzą mnóstwo satysfakcji, zarówno z samego procesu tworzenia, odkrywania swoich talentów i zdolności, jak i własnoręcznie wykonanego dzieła. Powstaną wspaniałe dzieła sztuki, prezenty dla najbliższych oraz ozdoby do domu. Wykorzystane zostaną różnorodne techniki plastyczne i rękodzielnicze.

 

UWAGA! BRAK MIEJSC NA BAJKOPISANIE W TERMINIE 15-19.01.2018

BAJKOPISANIE, prowadząca: Joanna Kigina

Warsztaty skierowane do dzieci. Poznajemy podstawowe asany Hatha jogi. W czasie ćwiczeń wyłaniają się bohaterowie, których osadzamy w fabule. Sięgamy do świata wyobraźni, by moc pracować z emocjami. Każde dziecko staje się autorem bajki.

 

UWAGA! BRAK MIEJSC NA WARSZTATY BĘBNIARSKIE

WARSZTATY BĘBNIARSKIE, prowadzący: Leszek Trzmielewski

We wszystkich kulturach świata rytm bębna odgrywał zawsze olbrzymią rolę, jako środek wyrażania ekspresji i radości życia. Poprzez grę na bębnach odkrywamy w sobie kreatywność, znaczenie wspólnej radości. Rytm i jego wibracje powoduje zredukowanie stresu i wzmocnienie energetyczne organizmu. Ale najważniejsze jest to, że gra na bębnach to świetna zabawa. Prowadzone przeze mnie warsztaty bębniarskie są przeznaczone dla wszystkich bez względu na wiek czy doświadczenia muzyczne. Instrumenty  na jakich grają uczestnicy warsztatów to oryginalne zachodnioafrykańskie bębny kielichowe-djembe oraz cylindryczne-dundun. Ponadto do dyspozycji jest szereg instrumentów dodatkowych np.: cymbały afrykańskie, grzechotki, itp.

 

SMAKOWANIE ŚWIATA „MAŁYCH DŹWIĘKÓW”, prowadzący: Adam Frankiewicz

Program warsztatów został przygotowany z myślą o uczestnikach w każdym wieku. Nie wymaga znajomości teorii muzyki, gry na instrumencie, ani obsługi komputera. Jego głównym zadaniem jest uwrażliwienie na dźwięki i sposób, w jaki odbieramy odgłosy otoczenia, własną mowę, oraz ciszę, szum i hałas. W programie warsztatów – Koncert Halasów, dźwiękowy spacer po świstach, zgrzytach i dudnieniach. Uczestnicy będą stwarzać ciszę oraz komponować utwory z najsubtelniejszych i najmilszych dla ucha dźwięków.

 

UWAGA! BRAK MIEJSC NA WARSZTATY MALOWANIA NA SZKLE

MALOWANIE NA SZKLE (od 9 lat), prowadząca: Elżbieta Polak

W trakcie warsztatów uczestnicy malują farbami witrażowymi szklane przedmioty, które mogą służyć do dekoracji lub stanowić doskonały prezent.

 

ZAJĘCIA MALARSKIE NA SZTALUGACH DLA MŁODZIEŻY, prowadząca: Elżbieta Polak

Warsztaty przygotowujące uczniów do egzaminów do szkół artystycznych.

 

UWAGA! BRAK MIEJSC NA WARSZTATY NAUKOWE Z POMYSŁOWĄ FABRYKĄ

WARSZTATY NAUKOWE Z POMYSŁOWĄ FABRYKĄ

Elektrostatyka i magnetyzm: elektrostatyka – czarodziejskie ładunki, balonowa rzeźba, jak działa i co przyciąga magnes?, czy magnes może być cieczą?, jak zrobić własny magnes?, budowa elektromagnesu, jak zrobić własny kompas?, Generator Van de Graffa,

Mały detektyw – co mieści skrzynka detektywa?, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia?, daktyloskopia – zdejmowanie odcisków, karta odcisków palców, test pamięci – portret pamięciowy, laboratorium małego detektywa, test dedukcji – poszukiwanie przestępcy,

Świat dźwięku – jak rozchodzi się dźwięk?, czy dźwięk można zobaczyć?, prędkość dźwięku, czy dźwiękiem można zgasić świeczkę?, muzykalna woda, Eko instrumenty – rękawiczko fon,

Siła umysłu (od 8 lat) – urządzenie umożliwia przenoszenie piłki za pomocą aktywności fal mózgowych EEG. Uczestnicy zmierzą się w zawodach umysłu. Ich zadaniem będzie przeniesienie piłki bez użycia rąk i przy wykorzystaniu umiejętności relaksacji i szybkiego skupienia myśli; zabawy logiczne: jak rozwiązać sznurki bez rozcinania?, przeprawa wilka przez rzekę, myślenie przestrzenne.

 

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Anwil Grupa Orlen
Previous Next Play Pause

Kołobrzeg 360