Contact Us!

Koncert uczestników
II ZACHODNIOPOMORSKICH WARSZTATÓW CHÓRALNYCH
29 czerwca  2017, scena plenerowa Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1

 

 

 

    Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz szczecińska Fundacja Morze Kultury, znana m.in. z organizacji Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej, mają zaszczyt zaprosić na koncert uczestników 2 edycji Zachodniopomorskich Warsztatów Chóralnych w Kołobrzegu. Zajęcia warsztatowe prowadzą specjaliści w dziedzinie chóralistyki i dyrygentury: prof. Zbigniew Szablewski (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) i dr hab. Iwona Wiśniewska – Salamon (Uniwersytet Zielonogórski). Koncert prezentujący efekty warsztatów odbędzie się 29 czerwca 2017 r. o godz. 17.00 na scenie plenerowej RCK. Wstęp wolny.

                                                       
                                                          
Iwona Wiśniewska – Salamon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 1990-1992r. kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.  W 1991 roku stworzyła Chór Kameralny przy Akademii Rolniczej (od 2009 r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół był wielokrotnie laureatem polskich i zagranicznych konkursów i festiwali chóralnych. W 2004 roku  uzyskała tytuł  doktora sztuki muzycznej a w 2011 doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu  
Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej i Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego „SIS QUI ES - Pro Publico Bono” oraz odznaką Gryfa Pomorskiego przyznawaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Ejszyszkach  na Litwie i Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej oraz Chórów Kameralnych „Sedina Cantat” w Szczecinie.

 

Zbigniew Szablewski - dyrygent i pedagog. Studiował w Wyższej Szkole Muzycznej (obecnie Akademia Muzyczna im. F. Chopina), dyrygenturę orkiestr dętych, później dyrygenturę symfoniczno-operową, gdzie uzyskał dyplom w klasie prof. Stanisława Wisłockiego. Od 1978 r. przez osiem kolejnych sezonów był dyrygentem Państwowej Filharmonii w Białymstoku (później pierwszym dyrygentem gościnnym te¬go zespołu). Zatrudniony przez macierzystą uczelnię na stanowisku nauczyciela dyrygentury chóralnej w białostockiej Filii (aktualnie Wydział Zamiejscowy), z którą współpracuje do chwili obecnej. W latach 1992-99 prowadził orkiestrę symfoniczną tej uczelni. W latach 1986 – 1991 był dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej. Jednocześnie prowadził zespoły kameralne filharmonii Białostockiej oraz Polskiego Radia w Warszawie. Występował także z innymi zespołami symfonicznymi na terenie kraju. Zrealizował nagrania archiwalne dla Polskiego Radia (z orkiestrą PR w Krakowie) oraz prawykonania polskiej muzyki współczesnej (K. Baculewski, W. Rudziński, M. Sawa, E. Sikora, R. Stradomski, R. Twardowski i in.). W latach 1999-2006 był dyrektorem artystycznym Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Zbigniew Szablewski jest autorem wielu opracowań chóralnych muzyki ludowej, patriotycznej i religijnej. Współpracuje z wydawnictwami muzycznymi. Od 1993 r. prowadzi Zespół wokalny „Ars Antiqua”, który pod jego kierownictwem uzyskał wiele nagród i wyróżnień w krajowych i zagranicznych konkursach chóralnych. Od 2011 r. jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Miejsko-Parafialnego Chóru „Cantores Misericordiae”. 
(http://www.kulturalna.warszawa.pl)

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause