Contact Us!

VI DZIEŃ PIONIERA – KONCERT 
„MOJE MIASTO - KAŻDE POKOLENIE MA WŁASNY CZAS”
30 maja 2017 r. godz. 17.00 sala widowiskowa RCK w Kołobrzegu

    
    Ostatni dzień maja -  31 obchodzony jest w Kołobrzegu  jako Dzień Pioniera. Z tej okazji od 6-ciu lat odbywają się w mieście specjalne uroczystości okolicznościowe organizowane przez inicjatora tego święta - Stowarzyszenie Klub Pioniera Miasta Kołobrzeg, przy wsparciu Prezydenta Miasta Kołobrzeg i Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.  Zapraszamy na koncert dedykowany pierwszym polskim mieszkańcom ziemi kołobrzeskiej, w którym wystąpi reprezentujący środowisko pionierskie chór „Pionier” prowadzony przez Jolantę Wójcik-Oszmaniec oraz Studio Wokalne MAJOL z Klubu Wojskowego. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. Koncert odbędzie się 30 maja o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Wstęp wolny.
    

 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w uroczystości upamiętniającej pierwszych mieszkańców Kołobrzegu, która odbędzie się 31 maja o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym. Zainteresowani będą mogli pojechać specjalnym autobusem Komunikacji Miejskiej, który o 11.30 odjedzie spod ratusza miejskiego. Obchody VI Dnia Pioniera otworzy Msza Św. w intencji pierwszych mieszkańców powojennego Kołobrzegu, która odbędzie się 28 maja o godz. 10.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Katedralna).

 


CHÓR PIONIER
Powstał  z inicjatywy Klubu „Pioniera” w roku 1984.  Kierownikiem jest  Krystyna Gawlik. Od roku 2005 wspiera go Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta (wcześniej  Miejski Ośrodek Kultury w Kołobrzegu).  W szeregach chóru usłyszeć można zarówno członków Stowarzyszenia Klubu Pioniera jak i jego sympatyków.  W wykonaniu chóru  usłyszeć można wiele piosenek pionierskich z Kołobrzegiem w roli głównej, jak również marynistycznych, patriotycznych, ludowych i in. Koncertuje on zarówno dla miasta jak i dla publiczności Uzdrowiska, bierze udział we wspólnych koncertach kołobrzeskich chórów i przeglądach amatorskiej twórczości seniorów. Podobnie jak Stowarzyszenie, przyczynia się do integracji środowiska kołobrzeskich pionierów i krzewienia pamięci o powojennych latach Kołobrzegu, „kiedy wszystko było pierwsze”. W 2014 roku chór wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznej Działalności Seniorów ARS 2014 organizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie. Jako jedyny zespół w swojej kategorii chór „Pionier” zakwalifikował się do ogólnopolskiego przeglądu w Bydgoszczy, zdobywając tytuł Laureata. W tym roku na Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2016 otrzymał wyróżnienie. Chór jest również laureatem Powiatowego Przeglądu Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych w Byszewie oraz Prezentacji Piosenki Patriotycznej i Wojskowej odbywających się w sezonie letnim w koszalińskim amfiteatrze.

 

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause