Contact Us!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na kolejny koncert z cyklu RCK PRO JAZZ.
19 lutego 2017 (niedziela) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej wystąpi Krystyna Stańko 

Bilety w cenie:
30zł w przedsprzedaży
35zł w dniu koncertu

 

Na program nowej płyty Krystyny Stańko "Novos Anos " złożą się przepiękne bossa novy A. C. Jobima , a także wybrane standardy jazzowe w autorskich opracowaniach.

 

Wokalistka zamierza zaprosić gości- instrumentalistów spoza Polski, którzy wzbogacą swoim udziałem jej stały zespół z Dominikiem Bukowskim na wibrafonie iPiotrem Lemańczykiem na kontrabasie i Marcinem Wądołowski na gitarze. Wielką atrakcję stanowić będzie udział znakomitego brazylijskiego Mistrza Rytmu Ze Luis Nascimento, który nagrywał z takimi gwiazdami jak Cesaria Evora, Hindi Zahra, Al di Meola, czy Jean Luc Ponty. Jego wielki muzyczny temperament z pewnością nada albumowi dodatkowych walorów ekspresji i brzmień.

 

Krystyna Stańko ma w swoim repertuarze standardy jazzowe, nad którymi także intensywnie pracuje ze swoimi studentami w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Docenia ich wielką wartość i właśnie teraz nadszedł czas, w którym pragnie podzielić się autorskimi interpretacjami tych ponadczasowych utworów. Na albumie znajdą się między innymi: Dindi, How Insensitive, Afro Blue, Good Morning Heartache , You don't know what love is i wiele innych pięknych tematów. Program " Krystyna Stańko i Jej Jobim był prezentowany podczas Międzynarodowego Ladies Jazz Festival, gdzie spotkał się z gorącą reakcją publiczności, która po brzegi wypełniła Teatr Muzyczny w Gdyni.
Nie płycie "Novos Anos " nie zabraknie zaskakujących aranżacji, ciekawych produkcyjnych pomysłów, ale nad wszystkim królować będzie ciepłe, subtelne brzmienie wibrafonu i ciemnego, welwetowego kontraltu Krystyny Stańko.

 

Wokalistka prowadzi intensywną działalność artystyczną, ma na swoim koncie 8 albumów, otrzymała najważniejszą w regionie Pomorską Nagrodę Artystyczną za album "Kropla Słowa" w 2012 roku, a także Album Roku według czytelników Jazz Forum , Osobowość Radia Gdańsk, za cotygodniową autorską audycję ( niedziela 15:05-17:00 ) . W roku 2014 podczas inauguracji roku akademickiego Akademii Muzycznej w Gdańsku, przyznano jej najwyższe odznaczenie państwowe Medal Ministra Kultury Gloria Aris za wybitne osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne.

 

W roku 2014 nagrała płytę" Snik" promującą region Kaszub, w nagraniu której wzięli udział fantastyczni, wybitni muzycy i artyści ludowi.
Latem zespół Krystyny Stańko występował na tourne w Niemczech (m.in Hamburg" Altonale" , Buxtehude), a jesienią (w listopadzie 2015) w Kanadzie (Calgary, Edmonton, Vancouver)
Krystyna Stańko współpracuje z czołówką polskich jazzmanów, dba o najwyższą jakość nagrań, wydawnictw, do utworów powstają teledyski, które można zobaczyć w telewizji i na youtube .
Nowy album "Novos Anos " zawierający standardy jazzowe i klasyki bossa-novy ma szansą trafić do szerszej publiczności, jako, że muzyka na nim zawarta posiada szczególnie piękne melodie, bogate harmonie, które interpretują wybitni, wrażliwi artyści.

 

Skład zespołu tworzą : ( oryginalny zestaw muzyków , którzy nagrali płytę NOVOS ANOS )

Krystyna Stańko - vocal
Ze Luis Nascimento - instrumenty perkusyjne 
Dominik Bukowski - wibrafon 
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Marcin Wądołowski - gitary 

 

Pojawiły się już pierwsze recenzje płyty 

„Krystyna Stańko nagrała prawdopodobnie najlepszy album w swojej karierze. Czas najwyższy by świat poznał się na jej wielkim talencie. Eklektyzm, zjawiskowość, minimalizm napędzany fantastycznym i przemyślanym w najdrobniejszym fragmencie kolejnych kompozycji, latynoski sznyt improwizatorski - wyciągnie struchlałe słońce zza jesiennych, gęstych i ciężkich chmur. Pozycja obowiązkowa w prywatnych płytowych kolekcjach. W moim podsumowaniu roku zapowiada się wysoka pozycja...” - Adam Dobrzyński Polskie Radio Jedynka

a także recenzja z koncertu premierowego w ramach Jazz Jantar

Krystyna Stańko na scenie Żaka czuje się jak u siebie w domu. Tym razem przyjechała do klubu ze swoją najnowszą i, przynajmniej dla mnie, swoją najlepszą płytą, nazwaną „Novos Anos”. Płytą, która raz to podnosi ciśnienie, wręcz zachęcając do tańca, raz skłania do zadumy i melancholii. Stańko postanowiła zmierzyć się na niej z klasycznymi bossa novami mistrza gatunku Antonio Carlosa Jobima oraz wybranymi jazzowymi standardami. A że ów repertuar płynie w jej krwi niemal od początku muzycznej kariery, rezultat mógł być tylko jeden – absolutne mistrzostwo. „Dindi”, „One Note Samba”, „Corcovado”, „Triste”, czy „Sometime Ago” mają tyleż uroku pierwowzorów, co wyraźne piętno Stańko i grających z nią muzyków. Aksamitny, zmysłowy głos artystki wręcz stworzony jest do śpiewania bossa novy, zarówno w jej dynamicznej, jak i nostalgicznej odsłonie. Atut ten Stańko wykorzystuje znakomicie, w czym wielka też zasługa odpowiedzialnych za muzyczny podkład i aranżacje partnerów. Dwójka z nich – wibrafonista Dominik Bukowski i kontrabasista Piotr Lemańczyk – to od lat jej stali muzyczni towarzysze. Od pierwszej chwili widać (i słychać), że to trio czuje się ze sobą na scenie znakomicie. Mający nieco mniejszy współpracowniczy staż gitarzysta Marcin Wądołowski i udzielający się w kilku kompozycjach trębacz Marcin Gawdzis, nie odstają od niezwykle wysokiego poziomu wspomnianej dwójki. Ale strzałem nawet nie w dziesiątkę, ale w trzy dziesiątki pod rząd, było zabranie na trasę koncertową brazylijskiego perkusisty Zé Louisa Nascimento. Powiedzieć, że ten fenomenalny muzyk czuje bossa novę, to nic nie powiedzieć. On JEST bossa novą, wyczarowując ze swego imponującego zestawu perkusyjnego jednocześnie ogniste, czujne i malownicze dźwięki. Jego solo w „Afro Blue” to jedno z piękniejszych muzycznych przeżyć, jakie było moim udziałem. Lepszego muzyka do grania tej płyty Krystyna Stańko nie mogła sobie wymarzyć. Jej koncert , zakończył się zasłużonym bisem, będąc piękną zapowiedzią tego, co czeka nas podczas następnych dziesięciu festiwalowych wieczorów.
Czesław Romanowski


Link do najnowszego teledysku " Sometime ago "

 

Jazz Jantar
Jazz Jantar
Band
Band
Dominik Bukowski
Dominik Bukowski
Marcin Wądołowski
Marcin Wądołowski
Piotr Lemańczyk
Piotr Lemańczyk
Ze Luis Nascimento
Ze Luis Nascimento

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause