Contact Us!

Plaża Zachodnia oraz Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zapraszają na piątą edycję spektaklu wizualno-dźwiękowego pt. Obrazowisko.

14.12.2018 (piątek) godz. 19:00, sala widowiskowa

Bilety: 10 zł dostępne w kasie RCK 

 

Zapraszamy na kolejną, ostatnią w tym roku edycję Obrazowiska, czyli spektaklu wizualno-dźwiękowego, odbywającego się standardowo w sali widowiskowej RCK w Kołobrzegu. Zagrają: Wolne Pokoje, Grupa Etyka Kurpina oraz Pleq „Bartosz Dziadosz”. Wizualiacje live: Maciek Jaciuk.

 

Wolne Pokoje to projekt otwarty na wszelkiego rodzaju eksperymenty muzyczne. Podstawę stanowią improwizowane dźwięki akustyczne preparowane na żywo za pomocą różnego rodzaju efektów analogowo-cyfrowych. Całość dodatkowo wypełniają uchwycone nagrania terenowe i różnego rodzaju zdarzenia akustyczne. W ramach Obrazowiska 5.0 dodatkowym elementem będą improwizacje wizualne.

Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicza, który posługuje się techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo przy użyciu magnetofonów. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej 9 album artysty pod tytułem „Lessons”. Premiera 27 listopada 2018 r. 

 

 

 

Pleq „Bartosz Dziadosz” kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Sląskim w Katowicach.

Jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. W swoich kompozycjach łączy ze sobą gatunki muzyczne takie jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical.

W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Wydawał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie, między innymi w Japonii, Francji czy USA. Współpracuje z artystami z różnych zakątków świata oraz z polskim artystą Tomaszem Mreńcą. Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm.

Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych. Ma za sobą ponad 20 spektakli teatralnych do których komponował muzykę. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie. Skomponował także muzykę do spektaklu „Nie Ma” w formie Teatru Telewizji wyprodukowanego przez WFDiF. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych „Wszystko o mojej matce” (Transfer 2016 – główna nagroda przyznawana przez Radio Kraków) i „Moja podróż do Rosji”, które zostało wydane w formie płyt CD jako dodatek do Krytyki Politycznej.

W październiku nakładem Plaża Zachodnia ukazała się kaseta „Space”. 

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause