Contact Us!

Zapraszamy serdecznie na  koncert zespołu GALICIA  FOLK BAND.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie RCK .

19.10.18 godz.19:00, sala widowiskowa RCK,

 

Galicia Folk Band

Muzyka, która promieniuje słońcem. Ciepłe relacje wraz z wzajemnym zrozumieniem zjednoczonych, młodych muzyków z Lwowa, którzy założyli zespół muzyczny „Galicia”.

Młodzi ludzie wzbudzili głębokie wrażenie swoją kreatywnością nie tylko na Ukrainie, a także za granicą przedstawiając ludowe utwory ukraińskie. Ze względu na nowoczesne aranżacje, łączenie folkowych piosenek z ciekawymi rytmami, jak również odchylenia od klasycznej harmonii, „Galicia” zaciekawia słuchaczy z różnych grup wiekowych: od najmłodszych do starszych.

 

„Galicia” oferuje repertuar od muzyki klasycznej do nowoczesnych ”coverów” .Utwory brzmią w różnych językach-ukraińskim, polskim, angielskim, włoskim. Folkowa piosenka, jest źródłem inspiracji dla członków grupy, której dźwięk brzmi jak odnowiony, kiedy jest przez nich grany. Wzbogaca się repertuar zespołu dzięki utworom autorskim napisanych przez Mariana Orlikowskiego, Konsula Rzeczypospolitej

we Lwowie, z którym współpracują. Zespół śpiewa również pieśni religijne, wiele koncertów ma miejsce w polskich, niemieckich, francuskich i szwajcarskich kościołach. Wizytówką zespołu jest video na utwór „Tramwaj za tramwajem” To jest mini filmik o dawnym życiu we Lwowie, które udało się pokazać w ciągu trzech minut.

Do swoich sukcesów zespół zalicza występy w Polsce na Międzynarodowym Festiwalu w Brusach, dwukrotnie na Międzynarodowym festiwalu Akordeonowym w Sulęczynie, Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja 2015 w Sierakowicach, koncert w Kutnie na Święto Róż, a także koncert we Lwowskiej Operze. Nie jednokrotnie odbywały się występy na radio i w telewizji w Ukrainie i za granicą.

Przełomowym w karierze okazał się czerwiec 2015 roku, kiedy to zespół zagrał koncert w filharmonii Lwowskiej z akompaniamentem kwintetu smyczkowego i perkusji. Projekt odbył się pod patronatem Konsula RP we Lwowie.

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause