Contact Us!

Most Kulturalny Poznań- Kołobrzeg

Tango Fogg/Zapomniana piosenka.

20.07.18, godz.20:00

Zapraszamy serdecznie

,,Tango Fogg" to projekt doświadczonych scenicznie artystów, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się również publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi - wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

„Tango Fogg" to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.”

Michał Fogg

 

Piosenki wykonywane w trakcie koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.

 

Pragniemy w tym miejscu gorąco zarekomendować koncert, gdyż pięknie wyśpiewane melodie i teksty piosenek przez aktora Radosława Elisa oraz „swingowe brzmienie” kwartetu instrumentalnego przynoszą publiczności sporą dawkę estetycznych przeżyć i radości ze wspólnego śpiewania.

Skład zespołu:

Radosław Elis– śpiew

Jan Zeyland – fortepian

Krzysztof Grzegorzyca – akordeon

Krzysztof Samela– kontrabas

Mirosław Kamiński–perkusja

 

Radosław Elis - aktor filmowy i teatralny oraz wokalista. W 1998 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1998-2001 pracował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2002 roku związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu. Współpraca ze sceną poznańską zaowocowała takimi rolami jak: Raskolnikow („Zbrodnia i kara”), Segismundo („Życie jest snem”), Artur („Tango”), czy Don Juan („Don Juan”).W 2011 został uhonorowany Medalem Młodej Sztuki.

 

Odtwórca głównej roli (Chris) w musicalu Miss Sajgon w Teatrze Roma w Warszawie. Brał udział w wielu spektaklach i widowiskach muzycznych (m.in. w „Śnie nocy letniej” w reż. Wojciecha Kościelniaka). Od 2001 roku współpracuje z Jerzym Satanowskim („Stachura czyli list do pozostałych”, „Życie to nie teatr”, „Mr. Barańczak”). Przez wiele lat odtwórca postaci Mirka Gabriela w serialu „Złotopolscy”.

 

Jan Zeyland pianista, muzyk sesyjny, aranżer. Urodził się w Poznaniu, gdzie uczył się i studiował. Choć ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu na kierunku fortepian klasyczny, w kręgu jego zainteresowań znajdowała się od zawsze muzyka tzw. "lżejsza": pop, swing, jazz. Jako pianista występował i współpracował z wieloma polskimi gwiazdami muzyki pop. Towarzyszył wokalistom (Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, „De Mono”, Zbigniew Wodecki), aktorom (Joanna Trzepiecińska, Katarzyna Groniec, Olga Bończyk, Katarzyna Skrzynecka), artystom hip-hopowym (Mezo) czy wykonawcom młodzieżowym (Gosia Andrzejewicz, Asia Si). Grał w zespołach muzycznych Zbigniewa Górnego i Janusz Stokłosy, występował w muzycznych przedstawieniach teatralnych na scenie teatrów Buffo i Syrena. Brał też udział w programach telewizyjnych "Jak oni śpiewają" (kierownictwo muzyczne wydań III-VI), „Tylko Nas Dwoje”, „Taniec z gwiazdami”, „Zacisze Gwiazd”.

 

Jan Zeyland posiada też niemały dorobek jako aranżer. By wymienić tylko co większe projekty w których uczestniczył w tym charakterze, należałoby wspomnieć o Festiwalu Piosenki w Opolu (2009, 2013, 2014), koncercie telewizyjnym „Jedynka, Gwiazdy i Ty", musicalu „Dyzma" (muz. W. Korcz) wystawianym w Teatrze Miejskim w Gdyni, programach telewizyjnych („Jak oni śpiewają”, „Tylko Nas Dwoje”, „Taniec z Gwiazdami”), czy projekcie płytowym LOMBARD SWINGIN'.

 

Michał Gajda - ukończył z wyróżnieniem poznańską Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym w klasie akordeonu u prof. Jerzego Kaszuby. Jest laureatem wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in.: w Bratysławie, Castelfidardo, Klinghental, Ragusie/Sycylia, Wiedniu i in. Jedne z ostatnich osiągnięć toI nagroda na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2014) oraz II nagroda w kat. muzyki kameralnej podczas 23 Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Przemyślu (2014).

 

W maju 2014 roku zadebiutował w jednej z najsłynniejszych sal koncertowych w Carnegie Hall w Nowym Jorku oraz na uniwersytetach w Radford i Jacksonville (USA). Jest wielokrotnym stypendystą Ministra Kultury, Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatem prestiżowego Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2012). Współzałożyciel zespołów takich, jak: Simitu Duo, New Poznan Accordion Duo, Trio New Harmony, ClassZmer. Obecnie Michał Gajda jest obecnie doktorantem poznańskiej Akademii Muzycznej.

 

Krzysztof Samela – kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki. Po za wykształceniem muzycznym ukończył dwa (magisterskie) kierunki humanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – kulturoznawstwo, filozofię, a także (podyplomowo) arteterapię. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej muzyki i teatru (min. z Katarzyną Skrzynecką, Krzysztofem Majchrzakiem, Stanisławą Celińską, Justyną Szafran, Maciejem Maleńczukiem, czy Robertem Janowskim) oraz gwiazdami światowego formatu (min. Vladimir Cosma, Gordon Haskel). Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, kilkunastu audycji telewizyjnych i radiowych oraz trzech filmów fabularnych. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego I festiwalu „RCK ProJazz” w Kołobrzegu. Jest też organizatorem i pomysłodawcą Festiwalu „Accorde’On Line”.

Krzysztof Samela jest stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury (2014), autorem książki, cyklu artykułów popularyzujących terapie kulturowe, kilku publikacji naukowych w dziedzinie muzykoterapii.

 

Mirosław Kamiński – (jak widać z wielkości przygotowanej notki) najskromniejszy członek formacji „Tango Fogg”. Pełen humoru perkusista zaspakajający szerokie gusta odbiorców, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Swobodnie czuje się zarówno w okolicach wyrafinowanego jazzu, jak i ciężkiego rocka. Mirosław Kamiński od wielu lat jest członkiem legendarnej grupy rockowej – „Lombard”.

Tango Fogg
Tango Fogg
Tango Fogg 2
Tango Fogg 2
Tango Fogg 3
Tango Fogg 3
Foto Dorota Awiorko
Foto Dorota Awiorko
Tango Fogg
Tango Fogg

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause