Contact Us!

KONCERT CHÓRU „CANTORES COLABREGAE”

28 STYCZNIA 2017 r., godz. 17.00 sala widowiskowa RCK

 

 

 

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz Rada Chóru „Cantores Colabregae” zapraszają na koncert, którym chór zamknie 19-ty rok utworzenia, rozpoczynając tym samym 20-ty jubileuszowy. Zapraszamy sympatyków chóru, miłośników pieśni chóralnej oraz dobrej muzyki autorstwa światowych kompozytorów muzyki klasycznej i współczesnej. Chór wystąpi pod dyrekcją Walerii Żuławnik, prowadzącej go niemal od początku działalności. Przy fortepianie zasiądzie Krzysztof Subocz. W programie koncertu będzie można usłyszeć obok utworów muzyki klasycznej i standardów muzyki rozrywkowej również melodie ludowe z różnych stron świata czy przeboje światowej muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Koncert odbędzie się 28 stycznia 2017 r., o godz. 17.00 w sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie RCK.

 

Chór „Cantores Colabregae” powstał w Miejskim Ośrodku Kultury w Kołobrzegu (obecnie Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu) w listopadzie 1997 roku. Premierowy koncert odbył się 18 marca 1998 r. w kinie „Piast” z okazji 53 Rocznicy Walk o Kołobrzeg. Pierwszym dyrygentem chóru była Jolanta Krzywoń, pół roku później roli tej podjęła się Waleria Żuławnik, która prowadzi chór do dnia dzisiejszego. Chór „Canores Colabregae” jest zespołem dobrze znanym kołobrzeskiej publiczności. Działa w formacji mieszanej, złożony jest głównie z amatorów – pasjonatów śpiewu chóralnego, prowadzonych przez znakomitego fachowca w dziedzinie dyrygentury symfoniczno – chóralnej, Walerię Żuławnik.

 

Chór specjalizuje się w wykonywaniu kompozycji klasycznych, melodii ludowych, sakralnych, utworów muzyki rozrywkowej w aranżacjach na chór mieszany. Koncertuje na terenie miasta i województwa. Ma na swoim koncie koncerty zagraniczne: w Berlinie Pankow, w Follonice we Włoszech, w Luneburgu w Niemczech, gdzie wziął udział w artystycznej części Zjazdu Miast Hanzeatyckich 2012, odbywającej się pod hasłem "Hansa Musica". W maju 2016 chór koncertował w Bad Oldesloe uatrakcyjniając swoimi występami jubileusz współpracy miast partnerskich Kołobrzeg - Bad Oldesloe. Chór dwukrotnie zdobył tytuł Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Chórów i Zespołów Kameralnych w Szczecinie. Występował obok znanych artystów polskiej sceny muzycznej Józefa Skrzeka, Małgorzaty Kubali oraz Aleksandra Czajkowskiego – Ładysza. Wziął udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere!” w Gdańsku (2014). W czerwcu 2015 wziął udział w Przeglądzie Chórów Amatorskich w ramach IV Dni Gminy Wejherowo.

 

Baza materiałów wideo

loading...

Wspierają Nas

Fundacja WPN

Fundacja WPN

Aquarius Hotel SPA*****

Aquarius Hotel SPA*****

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

kd

Kultura Dostępna

MWiK Kołobrzeg

MWiK Kołobrzeg

infoludek.pl

infoludek.pl

Jaxa Reklama

Jaxa Reklama

Joldruk

JoloDruk - Usługi Poligraficzne

miastokolobrzeg.pl

miastokolobrzeg.pl

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Piekarnia - Cikiernia NIZIOŁ

Olymp 2

Olymp 2 Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

Radio Kołobrzeg

spacerem.pl

spacerem.pl

sprzatamy.com

sprzatamy.com

Villa Meduza - Kołobrzeg

Villa Meduza - Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Telewizja Kablowa Kołobrzeg

Previous Next Play Pause