AKTUALNOŚCI

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta
Wydarzenia minionych sezonów (spektakle, filmy, słuchowiska, konkursy) - prezentujemy na podstronie KULTURA tutaj

Film "Regulamin Firmy Portretowej" powstał w 70 rocznicę śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zagrali w nim członkowie zespołów teatralnych Pracowni teatralnej RCK. "Projekt nosił tytuł Aktor Na Planie Filmowym".


Spektakl "Pompinia" jest adaptacją sztuki autorstwa niemieckiej dramatopisarki - Ingeborg von Zadow.


W przedstawieniu zagrali młodzi aktorzy - pracujący w zespole teatralnym RCK - "Ikagersi". Rola Katt należy do Karoliny Jaroszewskiej, Noli - do Małgorzaty Melak, Tana zagrał Igor Saładziak. Adaptacji i reżyserii dokonała Bogumiła Banaś.


Pompinia to historia, która traktuje o umiejętności rozstawania się i odchodzenia. O trudnej próbie ocalania przyjaźni.


Akcja dzieje się na dworcu kolejowym, gdzie grupa młodych ludzi oczekuje gościa z magicznej Pompinii. Spektakl miał premierę w 2017 roku. Został laureatem Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów otrzymując tytuł "Wydarzenia Roku".


 

Osoby należące do naszych zespołów teatralnych (dzieci i młodzież) - tym razem stanęły na planie filmowym. Chciały lepiej poznać trudy pracy przed kamerą. 

Podróż jaką odbyli grając w filmie "Widzieć więcej", była dla nich nowym i inspirującym doświadczeniem. Nasi młodzi aktorzy wcielili się w role dzieci dotkniętych życiową traumą. O tym właśnie opowiada film - o grupce osób, która w swoich rodzinach czy środowiskach, nie radząc sobie z doświadczeniami życiowymi - uczęszcza na zajęcia terapeutyczne do miejscowego ośrodka.

Nowe miejsce spotkań nie jest dla bohaterów filmowych jedynie przykrą koniecznością. Jest też miejscem, w którym zdobywają bezcenny w życiu dar - zrozumienie i przyjaźń.

Zdjęcia kręcono w kołobrzeskim ratuszu, na plaży, w porcie i amfiteatrze. Skorzystano również z gościny w "Okruszku"